Atleţii veterani din Alba au avut comportări remarcabile la prima ediţie a Crosului “December Run” pe distanţa de 10 kilometri de la Târgu Lăpuş, desfăşurat într-un decor hibernal.

În competiţia masculină rezervată sportivilor de peste 65 de ani, Vasile Hârjoc a ocupat primul loc, în vreme ce Ilie Cioca s-a clasat pe locul secund, podiumul fiind completat de Dumitru Husar din Gurghiu.

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Competiţia din judeţul Maramureş a fost organizată de AS Athletic Târgu Lăpuș, în parteneriat cu Centrul Național de Informare Turistică Târgu Lăpuș, Primăria Orașului Târgu Lăpuș, AS OM (Orașul Mariei) Bistrița și AS Culturală Dămăcușeni.