Ilie Cioca a obţinut trei clasări pe primul loc la Campionatele Balcanice Master de atletism de la Celje (Sloveni).

Atletul veteran albaiulian a câştigat probele de 1.500 de metri şi 5.000 de metri, precum şi ştafeta balcanică, la categoria de vârstă peste 70 de ani.

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Un titlu balcanic a cucerit şi Margareta Sufleţel, în proba de 100 de metri a categoriei de vârstă peste 80 de ani. La aceeaşi categorie de vârstă, cugireanul Vasile Lupu s-a clasat pe locul al doilea la 1.500 de metri şşi pe locul al treilea la 800 de metri, iar Emil Sufleţel a fost al doilea la 80 de metri garduri.

La competiţia din Slovenia au participat atleţi din 13 ţări, peste 500 de concurenţi aliniindu-se la start.