foto: ajfalba.ro

Un număr de 10 echipe s-au înscris la ediţia 2018 a Campionatului Speranţelor “Dragoş Damian”, o competiție de fotbal pe teren redus (20 m/ 40 m) pe teren sintetic sau iarbă naturală, organizată de către Asociația Județeană de Fotbal Alba, la categoria U-9 (băieți născuți după 01.01.2009 și mai mici și fete născute după 01.01.2007 și mai mici), în memoria celui care a fost Dragoş Damian, fostul căpitan al echipei Inter Ciugud.

Echipele participante au fost repartizate in trei grupe, după criteriul geografic:

Oferte echipament JomaOferte Joma

*Grupa A: CS Olimpia Aiud, ACS Juniorul Aiud, CSC Bistra și CS Ocna Mureș;

*Grupa B: AFC Unirea 1924 Alba Iulia, CS Navobi Alba Iulia și AS Unirea Juniors Alba Iulia;

*Grupa C: ACF Metalurgistul 1939 Cugir, AFC Kinder Alba Iulia și ACS Școala de Fotbal Valea Frumoasei

Echipele repartizate în grupa A vor disputa trei jocuri fiecare, iar echipele din grupele B și C vor disputa două jocuri în prima fază a grupelor (26 mai – sâmbătă), urmând ca în faza a doua a grupelor (9 sau 10 iunie), să se califice primele două clasate din fiecare grupă, unde se vor forma încă două grupe a câte trei echipe, iar la faza finală din 17 iunie, de la Zlatna, locurile 1 și 2 din fiecare grupă a fazei a doua, vor juca semifinalele, finala mică și finala mare.

Programul este următorul:

Grupa A

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACS Juniorul Aiud 0 0 0 0 0-0 0
2 CS Olimpia Aiud 0 0 0 0 0-0 0
3 CSC Bistra 0 0 0 0 0-0 0
4 CS Ocna Mureș 0 0 0 0 0-0 0

Data: 26.05.2018 (sâmbătă)

Localitatea: Aiud – Stadion Aiudelul

Programul jocurilor va fi stabilit în cel mai scurt timp

Grupa B

 Loc  Echipa J V E Î Gol P
1 AFC Unirea 1924 Alba Iulia  0  0  0  0  0-0  0
2 CS Navobi Alba Iulia 0 0 0 0 0-0  0
3 AS Unirea Juniors Alba Iulia 0 0 0 0 0-0  0

Data: 26.05.2018 (sâmbătă)

Localitatea: Alba Iulia– Locația și programul jocurilor se vor stabili în cel mai scurt timp

Grupa C

Loc Echipa  J   V   E   Î   Gol   P 
1 ACF Metalurgistul 1939 Cugir 0 0 0 0 0-0 0
2 AFC Kinder Alba Iulia 0 0 0 0 0-0 0
3 ACS Șc. de Fotbal Valea Frumoasei 0 0 0 0 0-0 0

Data: 26.05.2018 (sâmbătă)

Localitatea: Cugir – Arena CSO

Programul jocurilor va fi stabilit în cel mai scurt timp

FAZA A DOUA A GRUPELOR

Data: 9 sau 10.06.2018

Grupa 1 (formată din locul 1 din grupa A, 2 din grupa B și 1 din grupa C)

Loc        Echipa       J   V   E   Î   Gol   P 
1 ……………….. 0 0 0 0 0-0 0
2 ……………….. 0 0 0 0 0-0 0
3 ……………….. 0 0 0 0 0-0 0

Grupa 2 (formată din locul 2 din grupa A, 1 din grupa B și 2 din grupa C)

Loc        Echipa       J   V   E   Î   Gol   P 
1 ……………….. 0 0 0 0 0-0 0
2 ……………….. 0 0 0 0 0-0 0
3 ……………….. 0 0 0 0 0-0 0

 FAZA FINALĂ, va avea loc la Zlatna, în deschiderea finalei Cupei României, care va avea loc duminică 17 iunie.

 Semifinala 1: Locul 1 din grupa 1 – Locul 2 din grupa 2

 Semifinala 2: Locul 2 din grupa 1 – Locul 1 din grupa 2

Finala Mică: Învinsă semifinala 1 – Învinsă semifinala 2

Finala Mare: Câștigătoare semifinala 1 – Câștigătoare semifinala 2

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here