sursa foto: Codrea Photography

FC Unirea Alba Iulia a încheiat la egalitate, 2-2 (0-1), meciul de pe teren propriu cu CSC Ghiroda şi Giarmata Vii disputat vineri după amiază pe stadionul “Cetate” în cadrul Ligii a III-a de fotbal.

Formaţia din judeţul Timiş a deschis scorul prin golul marcat de Nicolae Şofran în minutul 33.

Uniriştii au egalat graţie reuşitei lui Alex Giurgiu din minutul 75, mijlocaşul transformând o lovitură liberă.

Finalul a aparţinut “căpitanilor”. Ciprian Selagea şi-a adus echipa în avantaj în minutul 87, însă Alexandru Baranyi a egalat în minutul 90+2, stabilind rezultatul final.

La începutul reprizei secunde fundaşul Radu Scrob a suferit o accidentare la genunchiul drept, fiind înlocuit de Mardare, autorul golului de trei puncte de la Avrig.

FC Unirea Alba Iulia (antrenori Adrian Bicheşi, Marcel Rusu şi Raul Oargă): Sporea – Mazilu, Potopea, Scrob, Matei, Fetița, De Marco, Giurgiu, Petruse, Selagea (cpt.), A. David (Williams, Mardare, Lăutaru, Zsigmond, V. Domșa, L. Roman, V. Codrea)

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii (antrenor Paul Codrea): Gakos – Semeniuc, Bocșan, Lazăr, R. Mureșan, Șofran, Jichici, Hotca, Liuba, Mancaș, Baranyi (cpt.) (Popeţ, Saizu, Piţuc, Ghinescu, Țugui, Horcea, Cluci)