Echipa de juniori E de la Metalurgistul Cugir s–a impus, duminică, pe teren propriu, în compania celor de LPS Sebeș, scor 7–1. Meciul s–a desfășurat pe terenul 2 al stadionului “Parc” din Cugir, partida contând pentru etapa a 15-a din cadrul campionatului județean U 11.

Juniorii cugireni au reușit să scorul în minutul 18 prin Philip Pahone, aceștia izbutind să mai puncteze încă odată până la pauză. Repriza a doua a aparținut în totalitate gazdelor, care au mai marcat de alte cinci ori. Oaspeții au reușit să înscrie golul de onoare pe finalul meciului.

Oferte echipament JomaOferte Joma

S–a terminat aşadar 7–1 și grupa de juniori E a Metalurgistului Cugir rămâne pe treapta a doua a podiumului, acumulând 36 de puncte, în vreme ce juniorii clubului LPS Sebeș vor ocupa în continuare poziţia a şaptea a clasamentului, cu 20 de puncte.

Echipa de junori E (U11) a clubului Metalurgistul Cugir este antrenată de cuplul de antrenori format din jucătorii primei echipe Marius Neagu și Tudor Șaucă. Alături de ei, din postura de spectatori, au fost  coechipierii lor de la prima echipă Alexandru Sorian, Madălin Popa, Andrei Tăban, Răzvan Negrescu şi Andrei Firan, împreună cu antrenorul principal al echipei de seniori, Călin Moldovan.

Marcatorii: Philip Pahone (18, 42), Gabriel Cristea (27, 34), George Andriuc (20), Adrian Pleșa (30), Sebastian Ceaușu (35) / Daniel Cristea (47)

Metalurgistul Cugir (antrenori Marius Neagu și Tudor Șaucă): Herlea – Șoit, Andriuc, Cristea, P. Pahone, Tărtărean, Pascu , Mizgai, Ileasă, Avram, Ceaușu, Buta, Cristea, Pleșa.

LPS Sebeș (antrenor Petru Moga): Turean, Cârcoană , Popovici, Cosma, Ghițan, Lungu, Alex. Mihai, Hațegan , Bucur, Tudor, Cristea, Crișan, Brăilean.