performanta-ighiu-nuova-mama-becicherecu-mic29Astăzi, sărbătoare fotbalistică mare la Ighiu, după ce Performanța își va inaugura arena proprie în Liga a 3-a. Stadionul comunal din localitate a fost omologat pentru desfășurarea partidelor din Liga a 3-a, iar Performanța Ighiu va deschide ”balul” acasă, astăzi, de la ora 15.00, cu Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic, într-o confruntare dificilă pentru băieții lui Vasile Ursu. Partida poate fi urmărită în format live-text pe Absport.ro.

Meci tare la Ighiu, între Performanția și Becicherecu Mic, formație care vine după o victorie contra echipei Național Sebiș. Vasile Ursu își dorește prima victorie acasă din mandatul său, într-un meci de referință, având în vedere că Ighiul își inaugurează arena proprie.

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

David

Rezerve: 12. Mikloș, 10. S. Turuș, 77. Făgărășanu, 98. Cherecheș, 8. Oțoiu. Antrenor Vasile Ursu.

Dumiter

Rezerve: 12. Ciui, 8. Stancu, 11. Ciobanu, 15. Ponce, 17. Pricop, 20. Croitoru, 21. Filip. Antrenor Cosmin Stan.

Iată desfășurarea live-text:

Stadion Comunal Ighiu
Performanța Ighiu
0
Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic
1
1'
Ighiul a avut prima minge din acest joc
5'
Ighiul a avut o acțiune pe partea dreaptă, putea fi un pericol mai mare, dar Keita a greșit deschiderea pentru Gîț
6'
Matiș trage de la marginea careului, dar fără probleme pentru Tiut
9'
Dumiter vine bine pe o centrate si reia din prima in bratele lui Tiut
11'
David intoarce pentru Himcinschi in careu, acesta patrunde printre doi adversari, cade si cere penalty, dar arbitrul lasa jocul liber
15'
Ocazie mare: Dumiter scapa singur cu Tiut, trage, dar portarul Ighiului respinge
19'
O noua ocazie pentru Becicherecu! Dumiter scapa singur pe stanga, dar reluarea acestuia trece putin pe langa bara
21'
Dragu îi lasă locul în teren lui Filip
23'
Fagarasanu il schimba pe Ovidiu Turus accidentat
23'
Circov trage de la distanta, dar Culda retine
30'
cartonaș galben pentru Toma
34'
cartonaș galben pentru Circov
37'
Penalaty pentru Becicherecu! Vlădia îl faultează în careu pe Dumiter
38'
GOOOL, 0-1: Radu execută fără probleme lovitura de la 11 metri
45'
Circov trage de la distanță, dar mult peste
46'
start în repriza secundă!
49'
Himcinschi încearcă șutul de la marginea careului, dar Culda reține
53'
F. Himcinschi îi lasă locul în teren lui S. Turuș
55'
Ocazie mare pentru Becicherecu: Centrare din corner, mingea ajunge pe lung la Matiș, iar acesta reia din 3 metri, însă Tiut are un reflex senzațional
58'
Ighiul ratează prin S. Turuș! Circov centrează pe lung, iar Turuș reia cu capul, dar Culda respinge cu o intervenție foarte bună
60'
Aquino iese și intră Ponce
61'
Keita trage lamentabil din lovitură liberă
70'
Meciul s-a stins, Ighiul presează dar fără pericol
71'
Acțiune consistentă a Performanței, cu multe pase, finalizată cu un șut pe centrul porții a lui Circcov
77'
Acțiune frumoasă a lui Boldea, care a driblat 3 adversari, a centrat în careu, dar defensiva timișenilor a respins mingea din fața porții
82'
Dumiter pătrunde în careu, șutează în cros, dar puțin pe lângă
85'
Turuș trage din lovitură liberă, dar mingea este deviată de zid și trece puțin peste