Voinţa Stremţ a învins, sâmbătă, cu 3-1 (2-0), pe teren propriu, pe Gloria Geoagiu, liderul Ligii a IV-a Hunedoara, într-un meci amical de fotbal.

Gruparea din Stremţ, clasată pe locul 6 la jumătatea întrecerii din Liga a IV-a Alba, s-a impus pringolurile marcate de Trifa (21), Epure (34) şi Gh. Râșniță (48). Oaspeții au redus din diferență în minutul 72, prin autogolul lui Barb.

Au evoluat formațiile:

Voința Stremț: Lazăr – Cristea, G. Cerghedean, Barb, Puia, Epure, Trifa, Goangă, Gh. Râșniță, Rancea, Juncan. AntrenorIoan Marcu. În cea de-a doua repriză au mai intrat: Goloşie, Breaz, Mihălțan, Cetean, T. Oiţa, M. Oiţa.

Gloria Geoagiu: Bodea – Samoilă, Dosan, Sav, Stan, Blaga, Ionicescu, Simionov, Chelariu, Ștef, Popa. Antrenor: Mirel Biriș. În cea de–a doua repriză au mai intrat: Lăcătuș, Mercurean, Paul Robert, Apachiței și Constantin.

Meciul retur se va disputa, sâmbăta viitoare, în 16 februarie, în judeţul Hunedoara, la Geoagiu.

Iată şi alte rezultate din jocuri-test de sâmbătă:

*FC Miceşti – Sportul Petreşti 0-3 (0-0)

Au marcat: Bălaş – două goluri (unul din penalty) şi D. Cutean (ex-Voinţa Stremţ).

FC Miceşti (antrenor Alexandru Kalanyos şi Adrian Herepean): N. Cristea – Berchi, Bogdan, Baciu, Antal, R. Cioară, Topîrcean, Tripșa, Ruscă, Iul Herepean, T. Varga (Ad. Neag, Trăscăian, Al. Moldovan, Vîrtei, Scrobotă, Adr. Herepean)

Sportul Petreşti (antrenori Doru Oancea şi Dan Comşa): Manciulea – Samoilă, Cutean, Gavriluță, Ov. Stancu, Ludwig, Buligă, Lăcătuș, Bălaș, T. Mărginean, Oltean (Dobre, Lepădat, Cr. Popa, Szekely)

*Inter Unirea – Unirea Triteni 1-1 (0-0)

Pentru Inter Unirea a marcat Ionuţ Pereat.

Inter Unirea (antrenori Ionuţ Pereat şi Ovidiu Maier): Poiană – Sas, Rostaş, Ivaşcu, Heleria, Onişor, Cimpoeşu, N. Popa, Gabor, C. Popa, Dandoş (I. Pereat, A. Moldovan, Hiriza, Şimandi, R. Popa)