Voinţa Stremţ a învins, sâmbătă, cu 3-1 (2-0), pe teren propriu, pe Gloria Geoagiu, liderul Ligii a IV-a Hunedoara, într-un meci amical de fotbal.

Gruparea din Stremţ, clasată pe locul 6 la jumătatea întrecerii din Liga a IV-a Alba, s-a impus pringolurile marcate de Trifa (21), Epure (34) şi Gh. Râșniță (48). Oaspeții au redus din diferență în minutul 72, prin autogolul lui Barb.

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Au evoluat formațiile:

Voința Stremț: Lazăr – Cristea, G. Cerghedean, Barb, Puia, Epure, Trifa, Goangă, Gh. Râșniță, Rancea, Juncan. AntrenorIoan Marcu. În cea de-a doua repriză au mai intrat: Goloşie, Breaz, Mihălțan, Cetean, T. Oiţa, M. Oiţa.

Gloria Geoagiu: Bodea – Samoilă, Dosan, Sav, Stan, Blaga, Ionicescu, Simionov, Chelariu, Ștef, Popa. Antrenor: Mirel Biriș. În cea de–a doua repriză au mai intrat: Lăcătuș, Mercurean, Paul Robert, Apachiței și Constantin.

Meciul retur se va disputa, sâmbăta viitoare, în 16 februarie, în judeţul Hunedoara, la Geoagiu.

Iată şi alte rezultate din jocuri-test de sâmbătă:

*FC Miceşti – Sportul Petreşti 0-3 (0-0)

Au marcat: Bălaş – două goluri (unul din penalty) şi D. Cutean (ex-Voinţa Stremţ).

FC Miceşti (antrenor Alexandru Kalanyos şi Adrian Herepean): N. Cristea – Berchi, Bogdan, Baciu, Antal, R. Cioară, Topîrcean, Tripșa, Ruscă, Iul Herepean, T. Varga (Ad. Neag, Trăscăian, Al. Moldovan, Vîrtei, Scrobotă, Adr. Herepean)

Sportul Petreşti (antrenori Doru Oancea şi Dan Comşa): Manciulea – Samoilă, Cutean, Gavriluță, Ov. Stancu, Ludwig, Buligă, Lăcătuș, Bălaș, T. Mărginean, Oltean (Dobre, Lepădat, Cr. Popa, Szekely)

*Inter Unirea – Unirea Triteni 1-1 (0-0)

Pentru Inter Unirea a marcat Ionuţ Pereat.

Inter Unirea (antrenori Ionuţ Pereat şi Ovidiu Maier): Poiană – Sas, Rostaş, Ivaşcu, Heleria, Onişor, Cimpoeşu, N. Popa, Gabor, C. Popa, Dandoş (I. Pereat, A. Moldovan, Hiriza, Şimandi, R. Popa)