Fruntaşele Ligii a IV-a, Sportul Petreşti şi Soda Ocna Mureş, au obţinut victorii în deplasare în etapa a 21-a.

Soda Ocna Mureş a câştigat cu 2-0 (1-0) partida de la Galtiu cu Viitorul Sântimbru, prin “dubla” lui Vali Drăgan (45, 67), ultimul gol fiind înscris din penalty.

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

A fost un meci în care în prima repriză echipa gazdă a dominat jocul, având si două bare, dar ocnamureşenii, mai pragmatici, au reușit sa înscrie în finalul primului mitan şi să îşi mărească avantajul la mijlocul reprizei secunde.

Viitorul Sântimbru (antrenor Ştefan Fogoroşi): Pascu – D. Hulea, E. Hălălae (cpt.), Crişan, C. Hălălae, Morar, Stan, Nicola, Negură, Saşa, Brânză

Soda Ocna Mureş (antrenori Ionuţ Pereat şi Ovidiu Maier): Clipici – Guţ, Gorba, Ratiu (cpt.), Cr. Ivaşcu, Csegoldi, P. Man, T. Cristea, Vaidasigan, Kiss, V. Drăgan (Pereat, Cociş, Olar)

Liderul Sportul Petreşti s-a impus cu 4-0 (2-0) la Lunca Mureşului, prin golurile marcate de D. Ianc (10), Buligă (33), Bălaş (57 – penalty) şi Coltor (85).