Spicul Daia Română şi CIL Blaj au încheiat la egalitate, 1-1 (0-1), într-un meci amical de fotbal.

Pentru gazde a marcat George Scheau în minutul 75, golul trupei din “Mica Romă” fiind marcat de Bogdan Varga în minutul 4.

Spicul Daia Română (antrenor Ştefan Fogoroşi): Adr. Cibu – Catană, Z. Hileagă, Gh. Scheau, Oniche, Onacă, Mura, Culda, G. Scheau, M. Coman, Cătălina. Rezerve: Necreală, Ach. Cibu, C. Cerghedean, Al. Schiau, S. Cibu, Beda, Moldovan, R. Cibu.

CIL Blaj (antrenor Septimiu Boancăş): R. Damian – Bărbat (junior), L. Szabo (junior), Cutean (ex-Sportul Petreşti), Pintea, Juncan, Fodor, Moldovan (revenit de la Dacia Mihalţ), Voic, Comănici. Au mai jucat: Cioancă, R. Szabo, Mureşan, Haidu (ultimii trei juniori). Au lipsit nu mai puţin de 10 jucători, aflaţi în concediu.