Aiudeanul Sergiu Popa va fi arbitru de rezervă la meciul din etapa a 21-a a Ligii I de fotbal dintre Sepsi OSK Sfântu Gheorghe şi Concordia Chiajna, programat vineri, de la ora 20.00, pe stadionul “Municipal” din Sfântu Gheorghe.

Această partidă va fi condusă la centru de Andrei Antonie (Bucureşti), arbitri asistenţi fiind Sebastian Stoianov (Constanţa) şi Bogdan Velicu (Bucureşti). Observatori au fost delegaţi Liviu Ciubotariu (Constanţa) şi Paul Cazan (Bucureşti).

Oferte echipament Joma pentru CluburiCatalog 2018 JSport.ro - Joma, Cluburi, echipamente sportive, echipe

Sepsi OSK vs Concordia în Liga 1: 5 jocuri – o victorie Sepsi – două remize – două succese Concordia.

Prima întâlnire directă a avut loc în sezonul regular 2017-2018, pe 23 septembrie 2017, Concordia – Sepsi 2-1. Covăsnenii au deschis scorul prin Istvan Fulop, în minutul 18, avantajul acestora ţinând până la startul celui de-al doilea sfert, când Paul Batin a finalizat pasa primită de la Bawab. Victoria ilfovenilor a venit abia în prelungirile meciului, graţie reuşitei lui Claudiu Bumba (pasator Batin). În retur, pe 17 februarie 2018, Sepsi şi Concordia au terminat la egalitate, scor 1-1, marcatori Tandia, respectiv Deaconu.

Cel de-al doilea joc pe terenul celor din Sf. Gheorghe s-a disputat pe 7 mai 2018, Sepsi – Concordia 0-2, goluri înscrise de Marian Cristescu şi Paul Batin.

Cea mai recentă confruntare directă, 14 septembrie 2018: Concordia – Sepsi OSK 0-3 (goluri înscrise de Birahima Tandia dublă şi Bryan Nouvier).

Eugen Neagoe vs Dorinel Munteanu în Liga 1: 4 jocuri – două remize – două victorii Dorinel Munteanu.

Eugen Neagoe vs Concordia în Liga 1: 7 jocuri – 3 victorii – 3 remize – o înfrângere.
Mediile de vârstă ale celor două loturi: Sepsi – 26 ani şi o lună; Concordia – 27 ani şi 7 luni.

sursa: frf-cca.ro, lpf.ro