Echipa de handbal masculin juniori 1 LPS Liceul Militar Mihai Viteazul Alba Iulia a obţinut un rezultat de egalitate şi a suferit o înfrângere în primele meciuri din campionatul naţional jucate în 2018.

În prima partidă, disputată la sfârşitul săptămânii trecute, echipa albaiuliană a remizat în deplasare, 34-34, cu LPS Banatul Timişoara. Meciul s-a încheiat nedecis după ce la pauză LPS Liceul Militar Mihai Viteazul avea un avantaj de patru goluri, 19-15.

Oferte echipament JomaOferte Joma

Miercuri, formaţia din Alba Iulia a pierdut cu 39-23 o altă dispută externă, cu liderul cu punctaj maxim al seriei D, CSM Şcolar Reşiţa J1. Gazdele s-au detaşat în repriza secundă, după ce la capătul primului mitan scorul a fost mai strâns: 18-14 în favoarea amfitrionilor din Caraş Severin.