Briana Moldovan, sportivă legitimată la Tenis Club Sun Alba Iulia, a ocupat locul 2, la categoria 10 ani fete, la Cupa “Moş Crăciun” la tenis de la Oradea. În această competiţie Briana Moldovan a pierdut doar jocul din finală cu principala favorită, localnica Giulia Popa.

Practic ultimul act al turneului din judeţul Bihor, la categoria rezervată fetelor de până la 10 ani, a fost un duel al principalelor favorite la câştigarea trofeului pus la bătaie de organizatori. Câştig de cauză a avut, în cele din urmă, cu 6-2, 6-3, sportiva de la CSM Oradea.

Oferte echipament JomaOferte Joma

“Mulţumim antrenorilor Dorel Brânduşan şi Călin Moldovan pentru susţinere! Vă mulţumim şi vouă celor care ne-aţi susţinut pe durata competiţiei”, a scris, pe pagina personală de pe reţeaua de socializare Facebook, mama Brianei, Cristina Moldovan.

Tot la Cupa “Moş Crăciun” de la Oradea, o altă jucătoare de la Tenis Club Sun Alba Iulia, Cristina Delia Florea, s-a clasat pe locul 3 în concursul senioarelor.