Sportivii din județul Alba au obținut rezultate remarcabile la Cupa Napoca la tenis de câmp, competiție din calendarul Federației Române de Tenis desfășurată la Cluj.

Denisa Șandru s-a clasat pe primul loc la categoria fete 14 ani. În finală sportiva de la Clubul de Tenis Alba-Cugir a învins-o în trei seturi, scor 6-7, 6-4, 6-4, pe Vanessa Nocaci (CS Sănătatea Ergolemn Satu Mare).

Lucas Stoia (TC Sun Alba Iulia) a încheiat pe locul secund turneul la categoria 14 ani băieți. Lucas Stoia a pierdut doar în finală, în care a fost depășit, la mare luptă, în trei seturi, de Tudor Batin (CS Sănătatea Ergolemn Satu Mare).

La categoria 10 ani băieți, Alexandru Oprița (TC Sun Alba Iulia) a fost al treilea în clasamentul final.