Elevul caporal Viorel Fleşer, din clasa a XI-a a Colegiului Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia, a ocupat locul 2 la ediţia din acest an a competiţiei sportive Alba Iulia City Race.

Viorel Fleșer a concurat la proba Cros Star Transmision pe distanţa de 10 km şi 300 metri diferenţă de nivel. Proba s-a desfăşurat pe asfalt, drumuri forestiere şi poteci, iar elevul militar a reuşit să ajungă al doilea, cu timpul 00:41:34.

De asemenea, Viorel Fleșer s-a clasat pe locul 2 la categoria sub 35 de ani şi a obţinut şi titlul de „cel mai bun sportiv din judeţul Alba”.

Viorel Fleşer face parte din echipa de atletism a Colegiului Naţional Militar „Mihai Viteazul”, obţinând premii importante la competiţii sportive de profil care confirmă munca şi implicarea depuse până acum.

Alba Iulia City Race a luat startul în anul 2014 şi este, potrivit organizatorilor, un eveniment atletic de amploare care îşi propune să atragă sportivi şi alergători din toată ţara.

sursa: facebook Colegiul Național Militar “Mihai Viteazul” Alba Iulia