Performanta Ighiu - Becicherecu40Sportul din județul Alba se află într-o ușoară creștere, având în vedere cele 3 formații din Liga a 3-a de fotbal, cele 3 echipe de volei, baschet și handbal care se luptă în elita națională, dar și puterea Ligii a 4-a. Toate sporturile sunt făcute pentru spectatori, iar mai jos vă prezentăm o listă cu evenimentele sportive din acest sfârșit de săptămână, care vor avea loc în județul Alba.

Sâmbătă, 14.11.2015

  • Liga a 4-a
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

10.00: Olimpia Aiud – Inter Ciugud, Baza Sportivă Aiudelul, intrare liberă

11.00: Euro Șpring – Mureșul Vințu de Jos, Baza Sportivă Teodor Cotârlea Șpring, intrarea liberă (derby – recomandat de Absport.ro)

14.30: Cuprirom Abrud – CIL Blaj, localitate Abrud, intrare liberă

14.30: CS Ocna Mureș – Șurianu Sebeș, stadion Soda, intrare liberă (recomandat Absport.ro)

  • Liga a 3-a

14.00: Performanța Ighiu – Metalurgistul Cugir, Complex ”Cetate” Alba Iulia, intrare: 5 lei (derby – recomandat Absport.ro)

  • Juniori A

12.00: LPS Sebeș – FC Bihor Oradea, Complex Arini, intrarea liberă

  • Fotbal juniori

10.00-14.00: Trofeele Gheorghe Ola, Gheorghe Ene, Sala Universității Alba Iulia, intrare liberă

Duminică, 15.11.2015

  • Liga a 4-a

11.00: Rapid CFR Teiuș – Energia Săsciori, Stadion Gară Teiuș, intrare liberă

14.30: Viitorul Sântimbru – Dalia Sport Daia Română, Stadion Galtiu, intrare liberă (recomandat Absport.ro)

14.30: Viitorul Spicul Daia – ASC Pianu 2013, Stadion Daia, intrare liberă

14.30: AFC Unirea 1924 Alba Iulia – Gaz Metan Valea Lungă, Complex ”Cetate” Alba Iulia, intrare liberă

  • Liga a 5-a

S1 – 11.00: Viitorul Sântimbru II – AS Pănade,

14.30: Crăciunelu de Jos – Industria Galda de Jos II, Dacia Mihalț – Tineretul Șona, Viitorul Biia – Nicolae Linca Cergău, Voința Stremț – Spicul Bucerdea

S2 – 14.30: Național Rădești – Progresul Fărău, Șoimii Ciumbrud – AS Războieni Cetate, Mureșul Gâmbaș – Viitorul Vama Seacă, Viitorul Unirea – Sportul Livezile, FC Lopadea Nouă – Inter Unirea, ACS Băgău – Fortuna Lunca Mureșului

S3 – 11.00: Independența Cut – Voința Beldiu

14.00: Viitorul Răhău – Del Dodo Alba Iulia

14.30: Navobi Alba Iulia – Hidromecanica Șugag, Decebal Cricău – ASC Pianu 2013 II, FC Micești – Limbenii Limba

  • Liga Elitelor U17

12.00: AFC Unirea 1924 Alba Iulia – Centrul de Excelență Târgu Mureș, Complex ”Cetate” Alba Iulia, intrare liberă (recomandat Absport.ro)

  • Fotbal Juniori 

09.00-15.00: Juniori E, Winners Club Țălnar, intrare liberă

Dacă aveți alte opțiuni, vă rugăm să le precizați printr-un comentariu la acest articol!

 

 

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.