foto: ajfalba.ro

La cea de-a treia ediție a Campionatului Județean de Fotbal în Sală, care va începe sâmbătă 20 ianuarie, s-au înscris un număr de 20 de echipe: Euro Șpring, Viitorul Sîntimbru, Transalpina Șugag, Energia Săsciori, Sportul Petrești, Rapid CFR Teiuș, Fortuna Lunca Mureșului, Olimpia Aiud (din Liga a IV-a), AS Nicolae Linca Cergău, Limbenii Limba, Voința Beldiu, Gaz Metan Valea Lungă, Târnavele Tiur, Inter Unirea, Viitorul Răhău, Inter Ciugud, Dalia Sport Daia Română (din Liga a V-a),  Sportul Petrești și CSO Cugir (Juniori A1).

Cele 20 de echipe au fost repartizate, după criteriul geografic, în cinci grupe. Iată componenţa grupelor şi programul primei etape a întrecerii:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

*Grupa A (Lancrăm): Transalpina Şugag, Energia Săsciori, CSO Cugir A1, Sportul Petreşti A1

sâmbătă 20 ianuarie:

ora 15.00 Transalpina Şugag – Energia Săsciori

ora 16.00 CSO Cugir A1 – Sportul Petreşti A1

ora 17.00 Energia Săsciori – CSO Cugir A1

ora 18.00 Sportul Petreşti A1 – Transalpina Şugag

ora 19.00 Energia Săsciori – Sportul Petreşti A1

ora 20.00 Transalpina Şugag – CSO Cugir

*Grupa B (Lancrăm): Viitorul Răhău, Sportul Petreşti, Dalia Sport Daia Română, Euro Şpring

duminică 21 ianuarie

ora 15.00 Sportul Petreşti – Euro Şpring

ora 16.00 Viitorul Răhău – Dalia Sport Daia Română

ora 17.00 Dalia Sport Daia Română – Sportul Petreşti

ora 18.00 Euro Şpring – Viitorul Răhău

ora 19.00 Viitorul Răhău – Sportul Petreşti

ora 20.00 Euro Şpring – Dalia Sport Daia Română

*Grupa C (Teiuş): Limbenii Limba, Inter Ciugud, Vonţa Beldiu, Rapid CFR Teiuş

duminică 21 ianuarie

ora 16.00 Limbenii Limba – Inter Ciugud

ora 17.00 Inter Ciugud – Voinţa Beldiu

ora 18.00 Limbenii Limba – Rapid CFR Teiuş

ora 19.00 Inter Ciugud – Rapid CFR Teiuş

ora 20.00 Limbenii Limba – Voinţa Beldiu

ora 21.00 Rapid CFR Teiuş – Voinţa Beldiu

*Grupa D (Aiud): Dacia Mihalţ, Olimpia Aiud, Fortuna Lunca Mureşului, Inter Unirea

duminică 21 ianuarie

ora 11.00 Dacia Mihalţ – Olimpia Aiud

ora 12.00 Olimpia Aiud – Inter Unirea

ora 13.00 Dacia Mihalţ – Fortuna Lunca Mureşului

ora 14.00 Olimpia Aiud – Fortuna Lunca Mureşului

ora 15.00 Dacia Mihalţ – Inter Unirea

ora 16.00 Fortuna Lunca Mureşului – Inter Unirea

*Grupa E (Valea Lungă): AS Nicolae Linca Cergău, Gaz Metan Valea Lungă, Târnavele Tiur, Viitorul Sântimbru

duminică 21 ianuarie

ora 15.00 Viitorul Sântimbru – AS Nicolae Linca Cergău

ora 16.00 Gaz Metan Valea Lungă – Viitorul Sântimbru

ora 17.00 AS Nicolae Linca Cergău – Târnavele Tiur

ora 18.00 Târnavele Tiur – Viitorul Sântimbru

ora 19.00 AS Nicolae Linca Cergău – Gaz Metan Valea Lungă

ora 20.00 Gaz Metan Valea Lungă – Târnavele Tiur

Se vor califica în faza a doua, programată în 27-28 ianuarie, echipele clasate pe primele două locuri în clasamentul final și cele mai bune două echipe de pe locul trei în clasamentul final din grupe, acestea urmând să fie împerecheate, ținându-se cont de criteriile valorice (locurile ocupate în grupe) și geografice, de către Comisia de Fotbal în Sală din cadrul AJF Alba.

 

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.