După ce și Unirea Alba Iulia a fost repartizată în Seria a 5-a din Liga a 3-a, alături de Metalurgistul Cugir, Industria Galda și Performanța Ighiu, Alba va avea parte de nu mai puțin de 6 derby-uri județene. De asemenea, formațiile din județul nostru vor întâlni și „U” Cluj, iar toamna se anunță una de foc în eșalonul terț. Iată întreg programul turului, care va debuta pe 25 august.

6 derby-uri județene, dintre care 5 pe „Cetate”, având în vedere că Unirea Alba Iulia și Performanța Ighiu vor împărți același stadion.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Cele 6 dueluri „albaneze” sunt în etapele: 3, 5, 6, 8, 10, 15. Iată configurația turului de campionat!

Etapa 1: Unirea Tășnad – Unirea Dej; Universitatea Cluj – CFR Cluj II; Viitorul Ghimbav – Industria Galda de Jos; Sănătatea Cluj – Avântul Reghin; FC Avrig – Metalurgistul Cugir; CS Iernut – ACS Fotbal Comuna Recea; Unirea Alba Iulia – Gaz Metan Mediaș II; Performanța Ighiu – stă

Etapa 2: Performanța Ighiu – Gaz Metan Mediaș II; ACS Fotbal Comuna Recea – FC Unirea Alba Iulia; Metalurgistul Cugir – CS Iernut; Avântul Reghin – FC Avrig; Industria Galda de Jos – Sănătatea Cluj; CFR Cluj II – Viitorul Ghimbav; Unirea Dej – Universitatea Cluj; Unirea Tășnad – stă.

Etapa 3: Unirea Tășnad – Performanța Ighiu; Viitorul Ghimbav – Unirea Dej; Sănătatea Cluj – CFR Cluj II; FC Avrig – Industria Galda de Jos; CS Iernut – Avântul Reghin; FC Unirea Alba Iulia – Metalurgistul Cugir; Gaz Metan Mediaș – ACS Fotbal Comuna Recea; Universitatea Cluj – stă.

Etapa 4: Performanța Ighiu – ACS Fotbal Comuna Recea; Metalurgistul Cugir – Gaz Metan Mediaș II; Avântul Reghin – Unirea Alba Iulia; Industria Galda de Jos – CS Iernut; CFR Cluj II – FC Avrig; Unirea Dej – Sănătatea Cluj; Unirea Tășnad – Universitatea Cluj; Viitorul Ghimbav – stă.

Etapa 5: Universitatea Cluj – Performanța Ighiu; Viitorul Ghimbav – Unirea Tășnad; FC Avrig – Unirea Dej; CS Iernut – CFR Cluj II; Unirea Alba Iulia – Industria Galda de Jos; Gaz Metan Mediaș – Avântul Reghin; ACS Fotbal Comuna Recea – Metalurgistul Cugir; Sănătatea Cluj – stă.

Etapa 6: Performanța Ighiu – Metalurgistul Cugir; Avântul Reghin – ACS Fotbal Comuna Recea; Industria Galda de Jos – Gaz Metan Mediaș II; CFR Cluj II – Unirea Alba Iulia; FC Unirea Dej – CS Iernut; Unirea Tășnad – Sănătatea Cluj; Universitatea Cluj – Viitorul Ghimbav; FC Avrig – stă.

Etapa 7: Viitorul Ghimbav – Performanța Ighiu; Sănătatea Cluj – Universitatea Cluj; FC Avrig – Unirea Tășnad; Unirea Alba Iulia – Unirea Dej; Gaz Metan Mediaș II – CFR Cluj II; ACS Fotbl Comuna Recea – Industria Galda de Jos; Metalurgistul Cugir – Avântul Reghin; CS Iernut – stă.

Etapa 8: Performanța Ighiu – Avântul Reghin; Industria Galda de Jos – Metalurgistul Cugir; CFR Cluj II – ACS Fotbal Comuna Recea; Unirea Dej – Gaz Metan Mediaș II; Unirea Tășnad – CS Iernut; Universitatea Cluj – FC Avrig; Viitorul Ghimbav – Sănătatea Cluj; Unirea Alba Iulia – stă.

Etapa 9: Sănătatea Cluj – Performanța Ighiu; FC Avrig – Viitorul Ghimbav; CS Iernut – Universitatea Cluj; Unirea Alba Iulia – Unirea Tășnad; ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Dej; Metalursitul Cugir – CFR Cluj II; Avântul Reghin – Industria Galda de Jos; Gaz Metan Mediaș II – stă.

Etapa 10: Performanța Ighiu – Industria Galda de Jos; CFR Cluj II – Avântul Reghin; Unirea Dej – Metalurgistul Cugir; Unirea Tășnad – Gaz Metan Mediaș II; Universitatea Cluj – Unirea Alba Iulia; Viitorul Ghimbav – CS Iernut; Sănătatea Cluj – FC Avrig; ACS Fotbal Comuna Recea – stă.

Etapa 11: FC Avrig – Performanța Ighiu; CS Iernut – Sănătatea Cluj; Unirea Alba Iulia – Viitorul Ghimbav; Gaz Metan Mediaș II – Universitatea Cluj; ACS Fotbal Comuna Recea – Unirea Tășnad; Avântul Reghin – Unirea Dej; Industria Galda de Jos – CFR Cluj II; Metalurgistul Cugir – stă.

Etapa 12: Performanța Ighiu – CFR Cluj II; Unirea Dej – Industria Galda de Jos; Unirea Tășnad – Metalurgistul Cugir; Universitatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea; Viitorul Ghimbav – Gaz Metan Mediaș II; Sănătatea Cluj – Unirea Alba Iulia; FC Avrig – CS Iernut; Avântul Reghin – stă.

Etapa 13: CS Iernut – Performanța Ighiu; Unirea Alba Iulia – FC Avrig; Gaz Metan Mediaș II – Sănătatea Cluj; ACS Fotbal Comuna Recea – Viitorul Ghimbav; Metalurgistul Cugir – Universitatea Cluj; Avântul Reghin – Unirea Tășnad; CFR Cluj II – Unirea Dej; Industria Galda de Jos – stă.

Etapa 14: Performanța Ighiu – Unirea Dej; Unirea Tășnad – Industria Galda de Jos; Universitatea Cluj – Avântul Reghin; Viitorul Ghimbav – Metalurgistul Cugir; Sănătatea Cluj – ACS Fotbal Comuna Recea; FC Avrig – Gaz Metan Mediaș II; CS Iernut – Unirea Alba Iulia; CFR Cluj II – stă.

Etapa 15: Unirea Alba Iulia – Performanța Ighiu; Gaz Metan Mediaș II – CS Iernut; ACS Fotbal Comuna Recea – FC Avrig; Metalurgistul Cugir – Sănătatea Cluj; Avântul Reghin – Viitorul Ghimbav; Industria Galda de Jos – Universitatea Cluj; CFR Cluj II Unirea Tășnad; Unirea Dej – stă.

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

2 COMENTARII

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.