cs-zlatna-cuprirom-abrud94Etapă cu multe goluri în runda cu numărul opt din Liga a V-a! Cei trei lideri își continuă marșul triumfal spre Liga a IV-a, iar în week-end Voința Stremț, Arieșul Baia de Arieș și Cuprirom Abrud au obținut victorii importante. 

Vă prezentăm rezultatele și clasamentele din cele trei serii:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Dacia Mihalț – Crăciunelu de Jos 3-2

Au marcat: Em. Barna (min. 13, 88) T. Irimie (51)/ M. Sas (61). I. Popa (75)

Dacia Mihalț

dacia-mihalt

 

 

 

 

 

AS Crăciunelu de Jos

as-craciunelu-de-jos

 

 

 

 

 


 

AS Pănade – Viitorul Sântimbru II 1-0

Fără raport


Avântul Sâncel – Spicul Bucerdea 1-2

Fără raport


AS Nicolae Linca – Voința Stremț 2-5

Marcatori: N. Popa (min. 11), Voina (25)/ I. Crețiu (23), G. Antal (34), Vl. Rancea (50, 80), Cl. Mitrea (87).

AS Nicolae Linca Cergău:

as-nicolae-linca-cergau

 

 

 

 

 

Voința Stremț:

vointa-stremt

 

 

 

 

 

 


Viitorul Biia – Voința Beldiu 7-0

Au marcat:  E. Groza (8, 35 și 85), R. Boroș (28, 52), S. Grama (67), Posa (82)

Viitorul Biia: 

viitorul-biia

 

 

 

 

 

 

Voința Beldiu: 

vointa-beldiu

 

 

 

 

 

 


AS Tineretul Șona – Industria Galda de Jos II 3-2

Au marcat: Cristian Folea (min. 65, 79), Alexandru Sabău (58)/ Al. Cioară (10) și Ad. Nicoară (44).

Tineretul Șona:

as-tineretul-sona

 

 

 

 

 

 

Industria Galda de Jos II:

galda-2

 

 

 

 

 

 

 

În clasament: 

clasament-s1

 

 

 

 

 

 

 


În seria a II-a s-au înregistrat următoarele rezultate: 

Arieșul Apuseni Baia de Arieș – ACS Băgău 3-2 

Marcatori: D. Dup (36), Fl. Hidișan (45), Ar. Prața (73)/ S. Văcariu (85) și Nicula (88)

Arieșul Baia de Arieș:

ariesul-baia

 

 

 

 

 

ACS Băgău (fără raport).


viitorul Unirea – Progresul Fărău 3-0 

Marcatori: Hiriza (57, 64) V. Vasin (87)

Viitorul Unirea: 

viitorul-unirea

 

 

 

 

 

 

Progresul Fărău: 

progresul-farau

 

 

 

 

 


Lopadea Nouă – Metalu Aiud 2-2

Marcatori: Kiss (21), Szabo (75)/ L. Silea (37, 39)

Lopadea Nouă: 

lopadea-noua

 

 

 

 

 

 

Metalu Aiud:

metalul-aiud

 

 

 

 

 


Viitorul Vama Seacă – Național Rădești 5-2

Viitorul Vama Seacă:

viitorul-vama-seaca

 

 

 

 

 

 

Național Rădești:

12
T. Ciucur
20
D. Ciucur
5
Sabău
4
Hîrceagă
7
Borsan
16
Bîrsan
19
Iorga
10
Popa
18
Oargă
11
Guia
8
Vass


Sportul Livezile – Mureșul Gâmbaș 0-2

Marcatori: Helerea (69), Lazea (86)

Sportul Livezile: 

sportul-livezile

 

 

 

 

 

 

Mureșul Gâmbaș:

muresul-gambas

 

 

 

 

 

 


Inter Unirea – CS Ocna Mureș II 1-2

Marcatori: I. Popa (20)/ D. Goga (27), M. Cociș (33)

Inter Unirea: 

inter-unirea

 

 

 

 

 

CS Ocna Mureș II: 

cs-ocna-mures-ii

 

 

 

 


În clasament: 

s2

 

 

 

 

 

 

 


Liga a V-a, Seria a III-a:

Cuprirom Abrud – AFC Pianu 2-0 (fără raport)

Sportul Sebeș – Euro Șpring 2-1

Marcatori: Lungar (30), M. Popa (76)/ Liga (60)

Sportul Sebeș: 

sportul-sebes

 

 

 

 

 

 

Euro Șpring: 

spring

 

 

 

 


CS Zlatna – Performanța Ighiu II 3-2

Fără raport


CS Navobi – Viitorul Răhău 3-2

Marcatori: Truță (12), Al. Culda (20), P. Berchi (90+2)/ V. Buliga (55), David (85)

CS Navobi:

cs-navobi

 

 

 

 

 

Viitorul Răhău:

viitorul-rahau

 

 

 

 

 

 


Mureșul Vințu de Jos – Limbenii Limba 3-2

Marcatori: Fl. Beiu (5), Fleaca (10), Răcătăian (70)/ Hațegan (8), Stoia (75)

Mureșul Vințu de Jos:

muresul-vintu-de-jos-ii

 

 

 

 

 

 

Limbenii Limba: 

limbenii-limba

 

 

 

 

 

 

În clasament:

s3

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.