Abrudeanul Ovidiu Bic a marcat golul Chindiei Târgovişte în meciul de pe teren propriu, de la Ploieşti, cu Universitatea Craiova, din Liga I de fotbal, partidă încheiată cu scorul de 1-1.

Ovidiu Bic, atenţie!, jucător împruimutat de Universitatea Craiova la gruparea din Târgovişte, a punctat în minutul 61. Bic a deschis scorul cu un şut din interiorul careului, după o schemă a jucătorilor lui Viorel Moldovan: minge întoarsă din lovitură liberă si execuţie fulgerătoare pe poartă, sună relatarea site-ului onlinesport.ro.

Craiova a restabilit egalitatea în minutul 64, prin Cicâldău cu un şut deviat din lovitură liberă.

De notat că gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 28, când a fost eliminat Ivancic.