mihai minca cfrPortarul albaiulian Mihai Mincă, plecat în cantonament în Cipru cu CFR Cluj a fost titular în formația ”feroviară” la primul amical din perioada pregătirilor. Mihai Mincă a apărat o repriză în partida cu rușii de la Tom Tomsk și a ținut poarta intactă.

Unul dintre cele mai bune produse ale Unirii Alba Iulia, portarul Mihai Mincă a intrat în focul pregătirilor alături de formația sa, CFR Cluj într-un cantonament în Cipru. Albaiulianul trecut pe la Rapid București sau FC Brașov a fost folosit ieri de Antonio Conceicao în prima repriză din amicalul cu Tom Tomsk.

Mincă a rezistat în prima parte fără ă primească gol, iar CFR a condus la pauză cu scorul de 1-0. În cea de a doua parte a meciului între buturile echipei a intrat Vâtcă.

CFR Cluj a trecut de Tom Tomsk cu scorul de 3-2 după 4 penalty-uri dictate de centralul partidei. Mihai Mincă este unul dintre ”veteranii” lotului clujean, aflându-se la formația vișinie din anul 2011.

sursa foto: CFR Cluj – facebook.com