florin ilieDupă ce au avut evoluții bune în sezonul precedent la FCM Baia Mare, albaiulienii Paul Păcurar și Florin Ilie au ajuns la nou promovata în Liga a 2-a Luceafărul Oradea. Cei doi s-au impus în prima echipă a Bihorului, iar la ultimul meci, cel jucat în deplasare, sâmbătă, la Unirea Tărlungeni, Paul Păcurar a fost decisiv, marcând singurul gol al partidei, în minutul 49, din penalty.

Luceafărul Oradea a bifat al doilea succes stagional în 7 etape din Liga a 2-a, albaiulianul Paul Păcurar fiind cel care a adus cele 3 puncte din depalsarea de la Tărlungeni.

Acesta a transformat elegant lovitura de pedeapsă primită de echipa sa în minutul 49, gol care a consfințit soarta partidei.

Atât Paul Păcurar cât și Florin Ilie au fost integraliști la jocul de sâmbătă, aceștia fiind printre cei mai apreciați jucători din lotul condus de fostul stelist Erik Lincar.

Alți ”albanezi” din Liga a 2-a: Călin Cristea a pierdut duelul cu Foresta Suceava, scor 0-2; Antrenorul Brașovului, Cornel Țălnar a înregistrat al 3-lea egal al sezonului, după 1-1 la ASU Poli Timișoara; Aiudeanul Bogdan Andone, antrenor la Olimpia Satu Mare a reușit a 4-a victorie din sezon, după 3-0 cu Sepsi Sfântu Gheorghe.