După ce Naționala Under 16 a României a refuzat să mai participe la turneul Aegan Cup din Turcia, invocând motive de securitate, selecționala condusă de Sorin Colceag a disputat un meci amical contra Centrului de Excelență Buzău. Cei doi conjudețeni, zlătneanul Andrei Mărginean și aiudeanul Raul Șteau au evoluat câte o repziă în victoria României, scor 3-0.

Andrei Mărginean a fost folosit în prima repriză, iar Raul Șteau în echipa din repriza secundă. Este un prilej de mândrie pentru iubitorii fotbalului din Alba, având în vedere că doi jucători din județul nostru au avut șansa să îmbrace ”tricolorul”, chiar dacă a fost o partidă amicală.

Cei doi vor putea fi văzuți la lucru în următoarea perioada, mai exact, la finalul lunii ianuarie, când naționala Under 16 se va reuni în vederea plecării în Cipru pentru un stagiu de pregătire în cadrul căruia se vor disputa și două jocuri amicale cu reprezentativa similară a țării gazdă.