Viitorul Spicul Daia Romana-Muresul Vintu de Jos34Egal neașteptat obținut de ASC Pianu 2013 pe teren propriu contra formației lui Paul Ciucă, Viitorul Spicul Daia Română. Partida s-a încheiat cu scorul de 2-2 (0-1 la pauză) după reușitele lui Râșniță (80), Oltean (90+1), respectiv M. Scheau (24) și P. Ciucă (63). Gazdele au reușit o revenire de moral, la fel ca în partida cu Unriea Alba Iulia și au smuls un punct dintr-o partidă care părea pierdută.

ASC Pianu 2013 nu a mai reușit de o bună perioadă de timp să își adune toți jucătorii la oa partidă oficială, iar acest lucru se vede în traiectoria echipei. Astăzi, ”alb-verzii” au remizat, scor 2-2, pe teren propriu cu Viitorul Spicul Daia Română, formația lui Ionuț Bărculeț revenind pe tabelă în ultimele 10 minute.

Daia a deschis scorul în minutul 24 prin M. Scheau, avantaj care s-a păstrat până după pauză. Paul Ciucă a majorat scorul în min. 50 și meciul părea să se îndrepte către o victorie a Spicului.

Râșniță a punctat în min 80. pentru 1-2, gol care le-a dat încredere fotbaliștilor gazdă, aceștia reușind egalarea prin căpitanul Cosmin Oltean în primul minut de prelungiri.

ASC Pianu 2013: V. Popa – Ad. Furdui, 4. Diaconu, 15. Constantin, Arcaș, Râșniță, C. Furdui, Ghib, Al. Furdui, I. Bărculeț, C. Oltean. Antrenor Ionuț Bărculeț.

Viitorul Spicul Daia Română: A. Cibu – A. Hăprian, Soporan, S. Cibu, M. Bișboacă, P. Ciucă, Hada, M. Scheau, G. Scheau, S. Scheau, F. Schiau. Rezerve: V. Bișboacă, I. Hăprian, Bumbu.