Mijlocașul albaiulian Călin Cristea o oferit o pasă de gol pentru echipa sa CSM Reșița în victoria de pe teren propriu, 2-0, cu “U” Cluj, partidă contând pentru prima etapă a noului sezon din Liga a II-a de fotbal.

Călin Cristea, la debutul oficial în gruparea din Valea Domanului, a fost introdus pe teren în repriza secundă de către antrenorul rossoneriilor, Leo Doană, şi în minutul 74 a centrat excelent de pe partea dreaptă, în 6 metri, iar de acolo Vasiu a reluat cu capul sub transversală, stabilind scorul final.

Reamintim că fotbalistul albaiulian a semnat în această vară cu echipa CSM Reşiţa, ultima dată Călin Cristea evoluând pentru Oțelul Galați.