IMG_2270În primul meci al zilei din Liga a 4-a, CIL Blaj a învins pe teren propriu Viitorul Spicul Daia Română, scor 2-1 (1-1 la pauză). Golurile blăjenilor au fost marcate de Crpciun (9) și Comănici (49), pe când reușita dăienilor a fost trecută în dreptul lui F. Scheau în min. 43. Blajul a ajuns cu acest succes la 22 de puncte în clasament, iar formația lui Paul Ciucă a contabilizat a 3-a înfrângere consecutivă.

CIL Blaj s-a impus în fața propriilor spectatori în cea de a 22-a etapă a Ligii a 4-a în fața Viitorul Spicul Daia Română. Crăciun a deschis scorul pentru echipa din Blaj în min. 9, iar trupa din ”Mica Romă” s-a jucat cu ocaziile și s-a văzut egalată înainte de ultimul fluier al primei reprize, după reușita lui F. Scheau (43).

În a doua repriză Blajul a continuat să atace, iar Comănici a reușit golul desprinderii în min. 49, iar tabela a rămas neschimbată până la final după acest gol.

Iată cele două distribuții:

CIL Blaj: Szilaghy – Duroi, Mănășturean, Alexandru, Pintea, Marcu, Ciugudean, Văidean, Comănici, Ioo, Crăciun. Rezerve: Tulbure, Cioancă, Sorcoiu, Tene, Severin. Antrenor Septimiu Boancăș.

Viitorul Spicul Daia Română: A. Cibu – R. Cibu, Achim Cibu, S. Cibu, Soporan, G. Scheau, S. Scheau, F. Scheau, M. Scheau, A. Hăprian, Hada. Rezerve: Bișboacă, I. Hăprian, M. Bișboacă. Antrenor Paul Ciucă.