Meci fără probleme pe Stadionul ”Parc” din Blaj, unde formația locală CIL a primit vizita Energiei Săsciori, în reluarea Ligii a 4-a. Trupa lui Septimiu Boancă s-a impus cu 2-0 (2-0), prin golurile marcate de Comănici (7), Văidean (30), disputa fiind practic tranșată în prima parte. Ioan Marcu, noul antrenor al săsciorenilor a debutat cu eșec pe banca echipei de pe Valea Frumoasei, acesta aflându-se și pe teren, în calitate de jucător.

CIL Blaj a făcut câteva schimbări în echipă în comparație cu turul de campionat, însă grupul din ”Mica Romă” rămâne printre cele mai bune di nLiga a 4-a, lucru confirmat și de victoria de astăzi.

Blăjeni iau început perfect duelul cu Săsciorul, iar Comănici a punctat rapid, în minutul 7. În minutul 30, Blajul și-a majorat avantajul prin Văidean, scor care s-a înregistrat la pauză.

Victorie fără dubii a gazdelor, care acumulează 25 de puncte și se păstrează în prima jumătate a clasamentului, în timp ce Săsciorul rămâne în partea de jos a clasamentului cu 11 puncte.