rapid-cfr-teius-cil-blaj36În cea de a 11-a etapă a Ligii a 4-a, CIL Blaj a cîștigat confruntarea de pe teren propriu cu Olimpia Aiud, scor 2-0 (0-0 la pauză), prin golurile marcate de Țene (70) și Bucur (80 – penalty). La ultimele secvențe, în minutul 88 Olimpia a ratat o lovitură de pedeapsă, moment care putea încinge partida.

Potrivit spectatorilor prezenți la acest meci, prima repriză a fost controlată de gazde, care au ratat o serie de oczaii, și Olimpia s-a apărat foarte bine, reușind să reziste un mitan în fața blăjenilor, o echipă puternică pe teren propriu.

În cea de a 2-a repriză, CIL-ul s-a avântat în atac și a reușit să spargă gheața în minutul 70 prin Țene, dublându-și avantajul 10 minute mai târziu, când Bucur, jucător intrat pe parcurs a reușit să transforme o lovitură de pedeapsă.

Meciul putea deveni de infarct în cazul în care Olimpia a ar fi transformat și ea penalty-ul obținut în min. 88, lovitura fiind parată de portarul gazdelor, Radu Damian.