rapid-cfr-teius-cil-blaj8CIL Blaj a pierdut primul meci din actualul sezon în Liga a 4-a, fiind victima puternicei echipei conduse de Paul Ciucă, Viitorul Spicul Daia Română. ”Dăienii” s-au impus la limită, scor 1-0, singura reușită a meciului fiind trecută în dreptul golgetereului G. Schiau, gol prin care Spicul a bifat a 4-a victorie consecutivă. Cu acest succes echipa lui CIucă trece peste CIL Blaj în clasament, acumulând 16 puncte, cu unul mai mult decât Blajul și Ocna Mureș.

Meci încâlcit la Blaj, unde Spicul Daia s-a apărat foarte bine și a făcut față puternicei echipe din ”Mica Romă”, formație care nu a cunoscut gustul eșecului în actualul sezon.

Prima repriză a fost una ”albă”, fără gol marcat și cu două echipe ambițioase, dar care nu au reușit să își fructifice ocaziile create.

La fel au stat lucrurile și în repriza a 2-a, însă Daia și-a dorit mai mult victoria și a fost răsplătită din acest motiv, punctând singurul gol al partidei în min. 75, prin golgeterul George Schiau.