Metalurgistul Cugir-Performanta Ighiu44După ce a pierdut puncte prețioase în runda precedentă, Metalurgistul Cugir nu va avea viață ușoară la Ineu, unde gazdele vor dori să elimine definitiv echipa lui Călin Moldovan din cursa pentru titlu.

Lipstiă de aportul titularului de drept, Călin Tiuț, Călin Moldovan a fost obligat să-l tirmită între buturi pe Răzvan Lăncrănjan, antrenorul cu portarii a echipei cugirene.

Min. 1 A început partida de la Ighiu.

Min. 10 Partidă modestă la Ineu, unde ocaziile lipsesc

Min 14: Itu a centrat din corner, iar Radu Ștefan a trimsi cu capul alături.

Min. 22: Corner pentru Ineu, dar Zdrenţan şi Jazzley se încurcă reciproc.

Min. 29  Cârstean trage pe lângă poartă după o pasă bună a lui Necșulescu.

Min. 44: Preda ia galben pentru o intrare dură asupra lui Bier.

Min. 45 : Pauză la Ineu! Înainte de pauză Chelaru l-a pus la grea încercare pe Mitrea, însă goalkeeper-ul gazdelor a fost la datorie.

Min. 46 A început repriz secundă

Min. 50: Itu a tras din lovitură liberă de la aproximativ 25-30 de metri, Mitrea a respins cu ceva dificultate de lângă bara din dreapta sa

Min. 51: Schimbare la gazde: Talpaş a intrat în locul lui Jazzley, Huţanu e vârf împins acum

Min. 55: Chelaru a primit cartonașul galben.

Min. 68: GOOL CS Ineu. Fază frumoasă lucrată de gazde, iar Popovici l-a învins pe Lăncrănjan cu un șut la colțul scurt

Min. 73: Schimbare la Cugir: Iovu a intrat în locul lui Preda

Min. 75: Cîrstean vede galben

Min. 77: Iovu e avertizt şi el

Min. 80: Schimbare la Cugir: Taban i-a lăsat locul lui Iovănescu

Min. 82 Huțanu trage puțin peste poarta lui Mitrea.

Min. 85: Schimbare la Cugir: Afrapt a intrat în locul lui Chelaru

Min. 90: Trei minute de prelungire

Min. 90: După un corner, cugirenii au cerut henț și penalty.

Iată cele două distribuții:

Ineu: Mitrea –Popovici, Bier, Iaroș, Hulbăr – Zdrențan – Ciocan, P. Huțanu, Clej, Botaș – Jazzley. Pe bancă: Puşcaş – Karmanoczky, Talpaş, Jilavu, Udrescu, Gavrilă

Metalurgistul Cugir: Lăncrăjan –Tăban, Letan, Șt. Radu, A. Huțanu – Preda, Necșulescu, Piko, Chelaru – Itu – Cîrstean. Pe bancă: Dragota – Goronea, Neagu, Iovu, Afrapt, Petricău, Iovănescu

Arbitri: Dorian Micloşină (Reşiţa – Caraş Severin) – Sergiu Corb (Zalău – Sălaj), Dănuţ Costea (Satu Mare – Satu Mare).

sursă text: sportarad.ro