CS Ocna Mures-Inter Ciugud100CS Ocna Mureș a reușit a 2-a victorie consecutivă în actualul retur, după ce a trecut cu 2-0 (2-0 la pauză) de Gaz Metan Valea Lungă. Ambele goluri ale ocnamureșenilor au fost reușite de H. Kiss în minutele 22 și 32. Cu aceast rezultat CS Ocna Mureș a adunat 31 de puncte în clasament, consolidându-se poziția a 6-a, la numai două puncte în spatele Pianului.

Meci fără istoric la Ocna Mureș, unde echipa locală a întâlnit Gaz Metan Valea Lungă în etapa a 18-a din Liga a 4-a Alba. ”Soda” a tranșat soarta meciului în prima repriză prin dubla reușită de tânărul Hunor Kiss, unul dintre cei mai buni fotbaliști din lotul condus de Ionuț Pereat și Ovidiu Maier.

În repriza secundă cele două formații au căutat golul, însă în cele din urmă tabela a rămas neschimbată, iar CS Ocna Mureș a reușit a 2-a victorie consecutivă și rămâne în prima parte a clasamentului, scufundând Valea Lungă și mai adânc în subsolul clasamentului.

CS Ocna Mureș: 12. Țiboc – 17. Vaidasigan, 15. Rațiu, 19. Gabor, 8. Guț, 14. Cotoară, 18. Pereat, 13. Morea, 10. Kiss, 7. Cristea, 11. Gherman. Rezerve: 1. Clipici, 20. O. Maier, 2. Cseglodi, 3. Iuga, 9. Cociș, 16. Dadoș, 6. Nemeș. Antrenor Ionuț Pereat.

Gaz Metan Valea Lungă: 1. Trif – 8. A. Moldovan, 2. Mija, 6. Magyari, 5. Velicea, 4. Gânța, 17. C. Vasiu, 11. Vekony, 14. Migea, 10. Voicu, 9. A. Mărginean. Rezerve: 18. Iorga, 13. V. Marcu, 7. Bucerzan, 19. M. Moldovan, 20. Șerban. Antrenor Radu Bulugea.