Surianu Sebes - Rapid CFR Teius18Șurianu Sebeș a ratat șansa să urce pe primul loc al clasamentului, după ce a cedat în deplasare la Ocna Mureș, scor 0-1 (0-0). Singurul gol al partidei a fost marcat de Dandoș (88), acesta intrând pe teren cu un minut înainte de a-și trece numele pe lista marcatorilor. Șurianu s-a jucat cu ocaziile, care s-au răzbunat pe final, sebeșenii lovind inclusiv bara în repriza secundă.

Prima repriză a fost una echilibrată cu gazdele mai concentrate, care au avut și o bară.

Șurianu Sebeș s-a jucat cu ocaziile, iar acest lucru i-a costat victoria pe elevii lui Doru Oancea, care au ratat foarte mult în mitanul secund din poziții favorabile, având inclusiv o bară.

CS Ocna mureș a dat lovitura prin Dandoș în minutul 88, fotbalist care a intrat pe teren cu un minut înainte. Juniorul din Ocna Mureș a marcat cu un șut de la 16 metri, Pop contribuind și el la goll printr-o greșeală de plasament.

CS Ocna Mureș a blocat Șurianu în lupta pentru prima poziție, iar elevii lui Pereat și Maier au ajuns la a 5-a victorie din actualul sezon.

CS Ocna Mureș: 1.Szekely – 4. Vaidasigan, 5. Rațiu, 16. Gabor, 2. Goga, 11. Guț, 10. Kiss, 18. Pereat, 6. Cotoară, 9. Antonescu, 7. T. Cristea. Rezerve: 12. Mirea, 14. Cociș, 15. Dandoș, 17. Mureșan, 3. Maier. Antrenori Ionuț Pereat, Ovidiu Maier.

Șurianu Sebeș: b1.Pop – 3. Suciu, 16. Trif, 5. Morariu, 8. Circov, 9. Rahovean, 6. Ludwig, 13. N. Găldean, 10. Lăcătuș, 11.Diaconu, 15. V. Drăgan. Rezerve: 22. Stănilă, 2. Pârvu, 18. i. Găldean, 4. Fulea, 7. Marcu.  Antrenor Doru Oancea.

Cuprirom Abrud învinge Blajul cu 3-1 (2-0) și realizează a doua victorie

Echipa lui Costică Moldovan, Cuprirom Abrud a trecut surprinzător de CIL Blaj pe teren propriu, după ce blăjenii veneau cu moralul ridicat având în vedere că etapa trecută au câștigat contra liderului.

Marcatori: Mocan (36), Dumitraș (40 – penalty), Miheț (83)/ Comănici (51).