După ce a fost învinsă cu 0-4 de Arieșul Mihai VIteazul într-un meci amical, CS Soda Ocna Mureș și-a luat revanșa în retur, și a învins în deplasare aceeași echipă, scor 1-0, unicul gol al partidei însemnând o ”bijuterie” din lovtiruă liber de la mare distanță, semnată de Gabor (72).

Din nou cu absențe de lot, CS Soda Ocna Mureș s-a deplasat Plăiești, unde Arieșul Mihai Viteazul a găzduit returul amical. Echipa din Ocna Mureș a controlat partida și a ratat numeroase ocazii, iar pauza a prins ambele formații cu tabela albă.

În repriza secundă, în min. 72, Gabor a marcat din lovitură liberă de la aproximativ 30 de metri, singurul gol al partidei.