dalia-sport-daia-romana-energia-sasciori3Dalia Sport Daia Română a intrat în criză după ce a suferit al 4-lea eșec consecutiv, fiind victima Sportului Petrești în etapa a 8-a. Cu un nou antrenor pe bancă, petrifălenii s-au impus cu 2-1 (2-1 la pauză) prin golurile marcate de Sava (28), D. Ianc (35 – penalty), respectiv Contor (43).

Sportul Petrești a trecut peste primul eșec din actualul sezon și a câștigat cu 2-1 la Sportul Petrești, soarta meciului fiind tranșată în prima repriză.

Este un debut cu dreptul într-o deplasare deloc ușoară pentru noul antrenor al echipei din Petrești, Cosmin Groza înlocuindu-l pe bancă pe Zahiu.

Trupa lui Fane Fogoroși nu se regăsește, pierzând pentru a 4-a oară consecutiv în acutalul sezon, serie greu de digerat la echipa din Daia.