Metalurgsitul Cugir - Nuova Mamma Mia Becicherecu Mic30Naționala Under 19 a României se află într-un stagiu de pregătire la Buftea, iar marți a disputat un joc de verificare contra selecționatei similare a Finlandei. România s-a impus cu 4-1, una dintre reușite aparținându-i lui Marius Chelaru, fotbalistul Metalurgistului Cugir. Portarul Unirii Alba Iulia, Cătălin Suciu a fost doar rezervă la jocul de ieri.

Marius Chelaru a început jocul ca titular și a rămas pe teren până în minutul 61. Fotbalistul Metalurgistului Cugir a reușit să marcheze pentru 2-0 în minutul 27, după ce a transformat cu stângul, imparabil, o lovitură liberă de la marginea careului.

Cătălin Suciu a fost rezervă la acest meci, însă cel mai probabil va apărea pe teren la partida de mâine, tot împotriva finlandezilor.