cs-ocna-mures-ii-metalu-aiud41În weekend-ul precedent, Asociația Județeană de Fotbal Alba a programat cea de a 2-a fază a Cupei României – pe județul Alba, în care s-au întâlnit 16 formații din Liga a 5-a. Metalu Aiud a părăsit competiția, după ce a condus cu 2-0, dar a pierdut cu 3-4 acasă cu Voința Beldiu. În turul următor au făcut pasul următoarele echipe: Voința Beldiu, Viitorul Unirea, Viitorul Biia, Național Rădești, Voința Stremț, AFC Pianu 2016, Cuprirom Abrud și AS Nicolae Linca Cergău. Iată rezultatele, echipele și marcatorii:

 

  • Viitorul Unirea – Viitorul Vama Seacă 1-1 (5-3 după penalty-uri). Au marcat: Hiriza (18) / Spinean (25). La penalty: V. Damian, Trif, C. Popa, Tărtăreanu / Bucureștean, Cucereanu
Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Viitorul Unirea viitorul-unirea

Rezerve: 14. V. Damian, 2. Adam, 18. Tărtăreanu, 4. Lazăr. Antrenor Enea Hîrceagă.

Viitorul Vama Seacă 

vama-seaca

Rezerve: 18. Cucereanu, 15. Ognean, 8. Băgăian, 16. B. Radu. Antrenor Bogdan Radu.

  • AFC Pianu 2016 – Mureșul Vințu de Jos 7-2. Au marcat: V. Trifa (49), R. Andreiu (53, 60, 70), Voișan (54, 77, 90+2) / Coltor (43), Fleacă (65)

AFC Pianu 

afc-pianu

Rezerve: 11. V. Trifa, 5. Ad. Bunea. Antrenor Florin Nistor.

Mureșul Vințu de Jos 

muresul-vintu-de-jos

Rezerve: 18. Nistor, 8. Răcătăian, 2. M. Popa. Antrenor Sergiu Javla.

  • Viitorul Biia – Tineretul Șona 2-1. Au marcat: D. Poșa (4), Bulucz (53) / Bodo (87)

Viitorul Biia

viitorul-biia

Rezerve: 14. Szakacs, 8. Aron, 2. Dancu, 6. F. Dulău. Antrenr Ioan Tulea.

Tineretul Șona

tineretul-sona

Rezerve: 8. A. Bogdan, 4. C. Dulău, 5. Mija, 15. Ianczez, 14. M. Folea, 11. C. Poșa, 17. B. Erșek. Antrenor Marius Folea.

  • Metalu Aiud – Voința Beldiu 3-4. Au marcat: Mătărângă (4, 44), Botaș (77) / A. Boancă (50, 88), D. Costea (55), A. Mihălțan (62)

Metalu Aiud

metalu-aiud

Rezerve: 1. Fodor, 15. Drăgoi, 13. Bozdog, 8. Bîrluțiu, 4. M. Todea, 3. Bedelean, 9. Cordea. Antrenor Lucian Iepure.

Voința Beldiu

vointa-beldiu

Rezerve: 1. Coltor, 7. Zoltan, 15. A. Popa, 6. A. Mihălțan, 2. Dacian Costea, 16. I. Dreghiciu. Antrenor Amos Boancă.

  • Spicul Bucerdea – Nicolae Linca Cergău 0-5. Au marcat: C. Micu (34, 56), Hașegan (42), Spătăcean (74), I. Popa (84)
  • Mureșul Gâmbaș – Național Rădești 2-4. Fără raport
  • Limbenii Limba – Voința Stremț 0-4. Au marcat: Rancea, Epure, I. Crețiu, Țurcanu
  • Navobi Alba Iulia – Cuprirom Abrud 2-2 (2-3 după penalty-uri). Fără raport

Etapa a III-a a Cupei României se va disputa pe 25 octombrie 2016, de la ora 15.30, urmând ca acest tur să se dispute între cele 8 echipe de Liga a V-a şi 4 echipe din Liga a IV-a (AS Fortuna Lunca Mureşului, AFC Sportul Petreşti, AS Gaz Metan Valea Lungă şi AS Energia Săsciori).

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.