Viitorul Spicul Daia-Dalia Sport Daia101CS Ocna Mureș a bifat al 3-lea succes consecutiv, trecând în etapa a 5-a de puternica formație Dalia Sport Daia Română. Soda s-a impus în deplasare cu 3-1 (2-1) prin golurile marcate de Cotoară (10), T. Cristea (15, 90+1), respectiv Diaconu (18). Duelul a fost unul ”nebun” și plin de spectacol, cu un penalty ratat de Ocna, în min. 72, prin Kiss, 3 bare în contul Daliei, dar și un jucător eliminat (cumul de galbene) – I. Stoia.

CS Ocna Mureș și-a revenit din corzi după startul complet ratat și a câștigat al 3-lea meci consecutiv, în deplasare, pe terenul echipei Dalia Sport Daia Română, trupa puternică pregătită de Ștefan Fogoroși.

Soda a deschis rapid scorul (10) prin Cotoară și și-a dublat avantajul 5 minute mai târziu prin Tudor Cristea. Dalia a forțat și a punctat pentru 1-2 în min. 18 prin Diaconu, care a stabilit scorul primei reprize.

După pauză meciul a fost echilibrat, Daia a avut 3 bare, însă totul s-a rupt în min. 72, când I. Stoia a comis o lovitură de la 11 metri, primind al doilea galben și lăsându-și echipa în inferioritate.

Kiss a ratat loviruta de pedeapsă, dar Ocna a fost cea care a punctat la ultimele secvențe, când T. Cristea a reușit dubla.