Olimpia Aiud şi Sportul Livezile au încheiat la egalitate, 4-4 (1-2), într-un meci amical de fotbal disputat duminică pe stadionul “Aiudelul”.

“Cireşarii”, la care a evoluat un întreg contingent de foşti “olimpici”, au condus cu 4-1, însă în cele din urmă partida, extrem de spectaculoasă, s-a încheiat cu o remiză.

“După un joc bun prestat de echipa “cireşară”, care a şi condus cu 4-1 până în minutul 70, pe fondul efortului depus, băieții noștri au cedat fizic din minutul 75, iar echipa Olimpia Aiud a egalat la 4″, a precizat antrenorul “cireşarilor”, Răzvan Orlea.

Au marcat: Bucşă – 2 goluri, Chişu şi Trăscăian, respectiv Dănciulescu – 3 goluri şi Ciubucă.

Chişu (Olimpia) a ratat un penalty.

La Olimpia a debutat la seniori Antonio Boca, acesta evoluând pe întreg parcursul reprizei secunde.

Bucşă (2001), Ban (2000), Nimaş (2001) şi Boca (2004) au făcut parte din efectivul “olimpicilor”, miza pe tinereţe fiind evidentă.

E foarte posibil ca Han, Ciubucă şi Hagiu să evolueze la Sportul Livezile din retur, a confirmat preşedintele Olimpiei Aiud, Neluţu Demeter.

“Bravo băieţi! Sunt satisfăcut de caracterul şi dăruinţa voastră, iar pentru domnul Orlea Răzvan tot respectul pentru campania de transferuri! Celor nou veniţi am doar cuvinte de laudă că au ales tricoul “cireşar”! O să vedeţi ce echipă frumoasă vom fi!”, este mesajul transmis de primarul comunei Livezile, Horaţiu Han.

Olimpia Aiud (antrenor Gabriel Cotoară): Adr. Roman – Nimaş, Sas, Vlad, Nagy, Bălţat, Ilea, Spinean, Bucşă, Trăscăian, Chişu (Căt. Ban, Boca)

Lotul Sportului Livezile i-a inclus pe: Alexandru Han, Ioan Ţon, Alex Hagiu, Rareş Hîrceagă, Sebastian Borşan, Dan Florea, Robert Miske, Radu Man, Raul Epure, Rareş Luca, Tudor Ciubucă şi Ionel Stancu Dănciulescu.