Industria Sarmei Campia Turzii-Perfomanta Ighiu 47Performanța Ighiu a fost eliminată din Cupa României, de Național Sebiș, grupare ce a învins cu scorul de 3-2 (1-2, la pauză), la capătul unui meci în care Ighiul a lovit de trei ori bara.

În prima repriză Național Sebiș a deschis scorul prin Roman în minutul 7, iar în minutul 25 Fetița a avut o incursiune excelentă în partea dreaptă dar a trimis mingea în bară. În minutul 26, Himcinschi a fost forțat să efectueze o primă înlocuire, Făgărășanu fiind schimbat cu Circov din pricina unei accidentări.

În minutul 30, Szabolcs Szekely a trimis mingea în bară din poziție ideală. Avea să fie 1-1 în minutul 33, când Fetița a înscris cu capul după o centrare bună venită din lateral.  Scorul pauzei a fost stabilit de către Vlădia, acesta a pus latul la o centrare din partea stângă.

După pauză elevii lui Himcinschi mai trimit odată mingea în bară prin Poiană, iar Circov a tras și el periculos de la distanță.

În minutul 61 Marius Ion a restabilit egalitatea, iar  cinci minute mai târziu jucătorul dorit de Adorian Himcinshci, Dragoș Săulescu a făcut 3-2.