IMG_4144Energia Săsciori a făcut scor la primul meci amical din această vară. Echipa antrenată de Bebe Medrea a fost surclasată de gruparea pregătită de Florin Faur a învins cu 6-1 Dalia Sport Daia Română.

Într-o altă partidă amicală Transalpina Șugag s-a impus cu 6-0 în deplasare cu Voința Stremț, formație ce evoluează în Liga a V-a.

Voința Stremț – Transalpina Șugag 0-6

Transalpina Şugag a obţinut o victorie categorică împotriva celor de la Voinţa Stremţ. Gruparea din Şugag a defilat în partida cu echipa din Liga a V-a.

Energia Săsciori – Dalia Sport Daia Română 6-1

În meciul amical de duminică, Energia Săsciori a avut parte de o garnitură cu totul şi cu totul specială. Găldeanul Cristi Bodea a evoluat pentru gruparea din Săsciori, iar portarul dăienilor Octavian Pojar a fost între buturile echipei din Săsciori.

CS Olimpia Aiud – Fortuna Lunca Mureșului 1-1 (1-1, la pauză)

CS Olimpia Aiud a remizat 1-1 cu nou-promovata Fortuna Lunca Mureșului. Andrei Bălan a marcat în minutul 1, iar gruparea nou-promovată a egalat din penalty în minutul 38.