Surianu Sebes-Energia Sasciori23Unirea Alba Iulia a reușit o victorie impresionantă la Energia Săsciori, scor 3-2 (2-1 la pauză), chiar dacă gazdele au revenit de două ori pe tabelă. Golurile uniriștilor au fost marcate de A. Popa (27), Lasconi (32) și A. David (76), pe când Ignat a reușit o dublă pentru săscioreni (29, 70). Energia Săsciori mai poate spera la salvarea de la retrogradare doar în cazul în care câștigătoarea Ligii a 4-a va trece de barajul pentru promovarea în Liga a 3-a.

Unirea Alba Iulia a reușit să câștige contra Energiei Săsciori, elevii lui Dăscălescu fiind pe un trend ascendent după ce etapa trecută au remizat cu Șurianu Sebeș. În Sâmbăta Mare Unirea Alba Iulia s-a impus la Săsciori cu 3-2. A. Popa a deschis scorul în min. 27, chiar dacă a jucat fundaș, însă Ignat a egalat două minute mai târziu.

În min. 32 Lasconi a făcut 2-1, scor care s-a păstrat până după pauză. În min. 70, același Ignat a reușit din nou egalarea, iar meciul atingea cote înalte. Andrei David a fost eroul uniriștilor, acesta marcând golul victoriei în min. 76.

Energia Săsciori: A. Man – Boromiz, Bogdan, Stancu, Ignat, Aloman, Lăcătuș, H. Ciucă, Nazarie, I. Muntean, F. Fântână. Rezerve: Bănățan, Cioca, Dragomir, Apreutesei, Apostol. Antrenor Horia Ciucă.

Unirea Alba Iulia: Cristea – Uță, Scrob, A. Popa, Matei, Joldeș, Ioani, Schiau, Onacă, Lăsconi. A. David. Rezzerve: Petric, Moldovan, Oancea, Dup, Cuștiuliță, Păcurar. Antrenor Mihai Dăscălescu.