foto: facebook Soda Ocna Mures

În aceste zile s-au disputat meciurile din etapa a cincea a play-off-ului şi play-out-ului din campionatul judeţean de fotbal pentru juniori A1. 

Rezultatele înregistrate au fost următoarele:

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

Play-off

CSS Blaj 1 : 3 Olimpia Aiud
Sportul Petresti 2 : 4 CS Zlatna
CSO Cugir 3 : 1 Viitorul Sântimbru

 

1 Olimpia Aiud 5 4 1 0 18 – 5 13 13
2 CS Zlatna 5 4 1 0 17 – 5 12 13
3 CSO Cugir 5 3 0 2 14 – 11 3 9
4 Sportul Petresti 5 1 1 3 7 – 11 -4 4
5 CSS Blaj 5 1 1 3 8 – 18 -10 4
6 Viitorul Sântimbru 5 0 0 5 6 – 20 -14 0

 

Play-out 1

Cuprirom Abrud 5 : 3 Viitorul Spicul Daia Română
Euro Șpring 6 : 2 Transalpina Șugag
Energia Săsciori 4 : 5 Unirea Juniors Alba Iulia

 

Clasament final:

1 Euro Șpring 5 3 2 0 17 – 9 8 11
2 Unirea Juniors Alba Iulia 5 3 1 1 23 – 10 13 10
3 AFC Transalpina Șugag 5 3 0 2 17 – 14 3 9
4 Cuprirom Abrud 5 2 1 2 10 – 22 -12 7
5 Viitorul Spicul Daia Română 5 2 0 3 9 – 13 -4 6
6 Energia Săsciori 5 0 0 5 12 – 20 -8 0

 

Play-out 2

Metalu Aiud 1 : 2  Arieșul Apuseni Baia de Aries
Vointa Stremt 8 : 3 Fortuna Lunca Mureșului
Soda Ocna Mureș 3 : 0 CIL Blaj

 

Golurile ocnamureşenilor au fost marcate de Evius Bota, Vlad Naghi şi Sergiu Moise.

Soda Ocna Mureş (antrenor Sebi Sanislav): Daniel Gorea –  David Ganea, Oliviu Lăcătuş, Edi Rus, Raul Petean, Edi Puşcaş, Sergiu Moise, Ioan Marton, Evius Bota, Alex Fizeşan, Vlad Naghi, Alex Găinar, Călin Hărăstăşan, Cătălin Sarkany

Clasament final:

1 Soda Ocna Mureș 5 4 0 1 24 – 4 20 12
2 CS Arieșul Apuseni Baia de Aries 5 3 1 1 13 – 6 7 10
3 AFC Metalu 2016 Aiud 5 3 0 2 16 – 6 10 9
4 CIL Blaj 5 3 0 2 16 – 9 7 9
5 Vointa Stremt 5 1 1 3 10 – 21 -11 4
6 Fortuna Lunca Mureșului 5 0 0 5 6 – 39 -33 0
Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.