Rezultate supriză în primele 4 meciuri ale etapei cu numărul 21 din Liga a 4-a. Sportul Petrești a câștigat în stil italian duelul de pe teren propriu cu Dalia Sport Daia Română, Inter Ciugud a smuls un egal în prelungiri cu Energia Săsciori, pe când FC Transalpina Șugag și-a revenit din pasa proastă ș ia câștigat duelul cu Viitorul Sântimbru. Meci nebun la Lunca Mureșului, unde Olimpia Aiud a câștigat în prelungiri duelul cu Fortuna, un scor incredibil și o partidă interzisă cardiacilor! Iată rezultatele și marcatorii:

• Sportul Petrești – Dalia Sport Daia Română 1-0 (1-0). Marcator: D. Ianc (38).

Sportul Petrești: Dobre – Samoilă, D. Nemeș, Gavriluță, Albu, C. Popa, Pamfiloiu, Stancu, Miheșan, D. Ianc, Sava. Au mai evoluat: Haiduc, Rahovean, Schiau, Finiciu. Antrenor Ștefan Fogoroși.

Dalia Sport Daia Română: Pojar – Grigore, Cătălina, I. Stoia, M. Hileagă, Z. Hileagă, Medrea, Homorozan, Mura, Birk, Lungu. Au mai intrat: Mihălțan, Constantin. Antrenor Cosmin Șuvaina.

• Inter Ciugud – Energia Săsciori 2-2 (1-1). Marcatori: Gherman (7), H. Marian (90+1) / Fîntînă (20), Petruse (51)

Inter Ciugud: Mureșan – D. Rațiu, H. Marian, Uță, I. Bran, I. Gherman, I. Cristea, Miclea, Păcurar, Lupșan, Negrea. Au mai jucat: Oprișan, Stan, Biro. Antrenor Adrian Bicheși.

Energia Săsciori: Morariu – B. Ștefan, Petruse, Goronea, Cioroga, Nazarie, Borza, Fîntînă, G. Avram, I. Marcu, Doștețan. A mai evoluat: Ghințu. Antrenor Ioan Marcu.

• FC Transalpina Șugag – Viitorul Sântimbru 3-1. Au marcat: Marcatori: I. Budin (18), A. Lăcătuș (42, 74) / E. Hălălae (53)

FC Transalpina: M. Lazăr – A. Lăcătuș, Olteanu, Sîrbu, Pop, Goangă, Stoica, Puia, Morea, Șufană, I. Budin. Au mai intrat: Todescu, Dănilă, Cristurean. Antrenor Ioan Budin.

Viitorul Sântimbru: Iacșa – D. Hulea, Crișan, C. Hălălae, C. Ivașcu, Dumbra, Nicula, Tănase, Chișu, E. Hălălae, R. Morar. Au mai evoluat: Macarie, Sularea, Ruscă, Roșu. Antrenor Adrian Hulea.

• Fortuna Lunca Mureșului – Olimpia Aiud 4-5 (1-1). Au marcat: C. Popa (37, 90), Zoltan (55), G. Georgiu (88) / R. Țălnar (42), A. Bălan (53), Horvat (75, 83), A. Sas (90+4). Roman – portarul oaspeților a fost eliminat în minutul 19.

Fortuna Lunca Mureșului: Farcaș – Huszar, R. Trif, Tritean, Jakab, Rareș Stoica, Georgiu, C. Popa, Răzvan Stoica, Zoltan, Drivricean. Rezerve: L. Popa, Val. Păcurar, S. Hada, Ad. Colcer. Antrenor Marcel Moldovan.

Olimpia Aiud: Roman – I. Sas, Ghirca, A. Sas, Nagy, Vlad, R. Țălnar, Horvat, Bălan (81, Drăgoi), Felindean, Ciubucă (19, B. Ignat). Au mai intrat: B. Ignat, Drăgoi. Antrenor Remus Țălnar.