Spring - Daia33În ultima etapă a turului, Euro Șpring a întâlnit pe teren propriu Gaz Metan Valea Lungă, oaspeții având doar 11 jucători pe foaie din cauza suspendărilor și accidentărilor suferite la nivelul lotului. Elevii lui Florin Berța și-au revenit după eșecul usturător din etapa trecută suferit la Pianu și au trecut de fotbaliștii pregătiți de Radu Bulugea cu 5-2 (3-1 la pauză).

Marcatori: Tecoanță (29, 31, 75), Halmaghy (33), Risti (81)/ Vekony (12), Voicu (64).

Trif (portarul oaspeților)a fost eliminat în minutul 73 pentru un fault în careu, oaspeții evoluând în poartă u un jucător de teren, neavând rezerve.

Cu această victorie Euro Șpring a ajun la 29 de puncte în clasament, având 9 victorii și două egaluri, dar și 4 înfrângeri. Gaz Metan Valea Lungă rămâne pe locul al 14-lea cu 9 puncte.

Euro Șpring: 12. Cotârlea – 88. Tecoanță, 8. Pântia, 3. O. Muntean, 4. Dugulan, 10. Halmagy, 13. Stancu, 9. Risti, 26. Corcoveanu, 2. Marcu, 23. N. Popa. Rezerve: 94. Kucsinski, 7. Mihaiu, 14. V. Popa. Antrenor Florin Berța.

Gaz Metan Valea Lungă: 1. Trif – 8. Moldovan, 16. Meszaros, 13. V. Popa, 11. Vekony, 4. Gânța, 20. Velicea, 7. Voicu, 9. A. Mărginean, 2. Mija, 10. Vasiu. Antrenor Radu Bulugea.