Viitorul Santimbru-FC Micesti12FC Micești și Inter Ciugud s-au duelat duminică într-o partidă amicală! Echipa de Liga a IV-a a fost condusă cu 1-0 la pauză,dar a întors rezultatul în partea secundă a meciului.

Berchi a deschis scorul pentru miceșteni și a stabilit scorul pauzei, asta chiar dacă la poarta lui Pop, Interul din Ciugud a irosit câteva oportunități de a marca. La scorul de 1-0, FC Micești a avut un gol anulat.

După pauză Adrian Păcurar a restabilit egalitatea, iar Beiu a marcat pentru 2-1, asta după ce același păcurar a executat excelent o lovitură liberă.

„Sincer sunt foarte mulțumit de modul în care ne-am prezentat duminică la Ciugud. Echipa noastră e în creștere asta chiar dacă am avut câțiva jucători absenți”, a declarat Adrian Herepean.

FC Micești: Pop – M. Popa, Benchea, D. Popa, Topârcean, Iul. Herepean, Stoica, Scrobotă, P. Berchi, Dobrescu și Drăgoiu

Au mai jucat: Fl. Medrea,R. Dobra, S. Horvath, Moldovan,

Absenți: Vârtei, N. Cristea, Pușcaș, Mocoiu

Antrenor: Alexandru Aldea (aflat în vacanță)

Inter Ciugud: Mureșan – Oprea, Șuvaina, D. Mitea, S. Bran – D. Mărginean, I. Gherman, Coman, Păcurar – Andreica, I. Cristea.

Au mai jucat: M. Lupșan, A. Miclea, Beiu,

Antrenor: Adrian Bicheși.