FC Unirea Alba Iulia a obținut, în Vinerea Mare, a treia victorie consecutivă în campionat. În meciul din seria a cincea a Ligii a III-a de fotbal cu CFR Cluj 2, dispută găzduită de stadionul Cetate, uniriștii s-au impus cu 3-2 (1-1).

CFR Cluj 2 a deschis scorul prin Coman (20), alb-negrii restabilind egalitatea până la pauză prin Selagea (45+1, penalty). În repriza secundă, uniriștii au intrat în avantaj prin golul lui Davidaș (52), detașându-se apoi pe tabelă prin reușita lui David (73). Oaspeții au mai punctat o dată pe final, prin Kereki (90).

FC Unirea Alba Iulia (antrenori Adrian Bicheși și Marcel Rusu): Suciu –  F. Morar, I. Grozav, Scrob, Giurgiu, Goguța, De Marco, Lăsconi, Selagea (cpt.), Davidaș, A. David (Iacșa, Onacă, Boboia, N. Rus)