CS Ocna Mures-Rapid CFR Teius Juniori A6Fortuna Lunca Mureșului a remizat asstăzi, în cea de a 2-a etapă a Ligii a 4-a, scor 1-1 (0-0) cu Rapid CFR Teiuș. Chiar dacă Lunca a controlat ostilitățile și a avut foarte multe ocazii printre care și 4 bare, Teiușul a punctat prima, în minutul 66, prin Râșniță cu un șut de la distanță. Fortuna a egalat nesperat, dintr-un penalty punctat de Moldovan la ultimele secvențe (90+4).

Fortuna Lunca Mureșului, cu o echipă ușor mai experimentată decât cea a Teiușului a controlat meciul și a ratat o sumedenie de ocazii. Balonul nu a dorit să între în poarta Rapidului, formația gazdă având nu mai puțin de 3 bare și alte 5 ocazii clare în primul mitan.

La fel s-a jucat și a 2-a repriză, cu gazdele în atac, plus încă o bară și alte ocazii clare, dr Teiușul a lovit când nimeni nu se aștepta, în minutul 66 prin Rîșniță.

Fortuna a primit un penalty în ultimele secunde, iar Moldovan a transformat lovitura de la pedeapsă în minutul 90+4. Este un punct câștigat de Teiuș și două pierdute de Lunca, după ce ambele echipe au cedat în prima etapă.