ASC Pianu 2013 - Energia Sasciori8Meci modest la Pianu de Jos, unde elevii lui Adi Fușle s-au impus cu 3-0 (2-0, la pauză), la capătul unui joc lipsit de strălucire. Stelea și Al. Sîrbu au punctat pentru formația gazdă, în prima repriză, iar Grecu a stabilit scorul final.

Stelea a deschis scorul în minutul 25, după ce a trimis sub bara porții apărate de Abrudan. Scorul a fost majorat în minutul 42 de Alexandru Sîrbu, acesta a înscris cu un șut plasat la colțul lung.

După pauză echipa lui Fușle a început să atace mai mult, iar Abrudan a fost singurul care a limitat proporțiile scorului. Acesta a intervenit salutar în repetate rânduri.

Scorul final a fost stabilit de Dorel Grecu în minutul 83. Atacantul gazdelor a scăpat singur cu Abdrudan și l-a executat pe goalkeeper-ul vizitatorilor.

În urma acestui succes ASC Pianu acumulează 11 puncte, în vreme ce Energia Săsciori a rămas la cota 7.

Iată cele două distribuții:

ASC Pianu 2013:  Cocârcâ – R. Popescu, Oltean, R. Alexandru, Popic – Ad. Dragoș, Stelea, Vl. Constantin, I. Bărculeț, Al. Sîrbu, Grosu.

Rezerve: Novăcean, Șulumberchian, A. Mărginean, Grecu, Diaconu, Popescu, Miheț.

Antrenor: Adrian Fușle-Țana

Energia Săsciori: Abrudan- Bogdan, I. Bodea, Cerghedean, Rahovean, Gh. Medrea, Boroniz, , Fălămaș, Nazarie, Avram.

Rezerve:  Bănățan, Jula, Cioca, Faur, Găldean.

Antrenor: Vasile Petrișor.