Sugag - Pianu II25Hidromecanica Șugag își continuă marșul spre Liga a IV-a. Echipa pregătită de Dumitru Deoancă s-a impus la pas la Pianu de Jos, unde a întâlnit ASC Pianu II.  Gruparea din Șugag s-a impus cu 9-0, după ce la pauză au condus cu 2-0.

Scorul a fost deschis repede de Trăscăian. Atacantul vizitatorilor a profitat de o eroare a portarului Viorel Pop.  În ultimul minut din prima repriză liderul și-a „dublat” avantajul de pe tabelă. Stoica a înscris pe sub portarul Pop.

Pe parcursul primei reprize, portarul Viorel Pop a avut intervenții nenumărate în prima repriză cu care a limitat proporțiile scorului.

După pauză Stoica a făcut 0-3 în minutul 47, iar în minutul 50, Trăscăian a înscris din nou în poarta lui Pop.

Lazăr, Deoancă și Mura au mai punctat în repriza secundă, iar scorul a luat proporții umilitoare.

În minutul 80, Lăcătuș a marcat pentru 0-8, după un voleu la colțul lung. Scorul final a fost stabilit de Baciu în minutul 85.

În urma acestui succes Hidromecanica Șugag se menține pe primul loc și este favorită certă la promovare.