IMG_5491Duminică la baza sportivă Winners Club Țălnar a avut loc ediția a II-a a memorialului Cupa „Iani Mitracu”. Ziua a debutat cu o competiție dedicată juniorilor născuți după 1 ianuarie 2006, iar la final a avut loc un meci demonstrativ între „Prietenii lui Iani”.

Competița de juniori a fost câștigată de Corvinul Hunedoara, fiind secondată de CS Zlatna. Locul trei a fost ocupat de Speranța Albac, iar locul patru a fost obținut de Șoimii Sibiu.

Hulea Install - Extinderi conducte, bransamente, verificari, revizii, ISCIR, instalator autorizat ANREHulea

La competiție au participat Unirea Alba Iulia, Viitorul Abrud, FC Corvinul Hunedoara, Speranța Albac, ACS Sebeș, CS Zlatna, Șoimii Sibiu și CSO Cugir.

Cele opt formații au fost împărțite în două grupe de câte patu echipei, iar rezultatele înregistrate au fost următoarele:

Grupa A: 

Unirea Alba Iulia – Viitorul Abrud 1-0

FC Hunedoara – Speranța Albac 3-1

Viitorul Abrud – Speranța Albac 0-2

Unirea Alba Iulia – FC Hunedoara 1-2

FC Hunedoara Viitorul Abrud 3-1

Speranța Albac –  Unirea Alba Iulia 1-0.

Grupa B:

ACS Sebeș – CS Zlatna 0-1

Șimii Sibiu – CSO Cugir 2-0

CS Zlatna – CSO Cugir 3-0

ACS Sebeș – Șoimii Sibiu 0-1

Șoimii Sibiu – CS Zlatna 0-1

Finala mică:

IMG_5474

Șoimii Sibiu – Speranța Albac 1-2

Partida din finala mică a fost una dramatică, gruparea sibiană conducând cu 1-0 o bună perioadă dde timp, dar s-a văzut egalată, iar pe finalul meciului, chiar la ultima fază formația din Albac a dat lovitura.

Speranța Albac: Mihai Oneț, RAul Neag, Robert Corcheș, Alexandru Râștei, Răzvan Hristea, George Igna Pașca, Eduard Corcheș, Paul Joldea, Răzvan Neag, Paul Petrea, Alexandru Igna Pașca, Todea Răzvan.

Antrenor: Dorel Igna Pașca.

Șoimii Sibiu: Darius Florea, Mario Șonu, Bogdan Beșliu, Darius Popescu, Dragoș Vaida, Darius Damian, Lucian Sarcău, Adrian Tomescu,  Gabriel Anca, Robert Bordea, Alexandru Cismaș, Alexandru Morar, Fili Taipas, Bogdan Popescu, Alexandru Lomnășan, Adrian Tomescu, Masimo Pioara, Robert Rădoi, Tudor Glod.

Antrenor: Ovidiu Tâlvan

IMG_5519

Finala Mare: 

FC Corvinul Hunedoara – CS Zlatna 2-1

CS Zlatna: Bogdan Todorescu, Răzvan Golguț, Vladimir Toma, Tudor Vasilie, Răzvan Aron, Mihai Pășculț, Sebastian Sicoie, Bogdan Sere, Flavius Hălmaciu, Mario Cristea, Rareș Coman, Ionuț Bradu, Carlos Capătă.

Antrenor: Ionel Danciar

FC Corvinul Huneoara: Darius Roman, Roberto Balogh, Andrei Dăscălescu, Sebastian Drăguț, Rareș Tonșa, Darius Drăganu, Mario Achim, Marco Lingurar.

Antrenor: Daniel Dăscălescu.

Au fost acordate și distincți indiviuale: Cel mai bun portar a fost desemnat: Darius Florea, iar cel mai tehnic jucător și trofeul „Iani Mitracu” i-a fost acordat lui Rareș Tonșa.

Golgheterul competiției a fost Paul Petrea de la Speranța Albac.

Vă prezentăm mai joc galeria foto, iar festivitatea de premiere poate fi vizionată pe PAGINA DE FACEBOOK ABSPORT.RO

Echipamente sportive JOMA - JSport.roJSport.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.