13315338_577144242463819_5535471627024611794_nMetalurgistul Cugir a învins cu 3-2 în deplasarea de la Craiova, unde elevii lui Călin Moldovan au întâlnit echipa secundă a prim-divizionarei CS Universitatea Craiova.

În prima repriză gazdele au condus cu 2-1, după reușitele semnate de Florea în minutul 7, când jucătorul oltenilor a trimis imparabil. Avea să fie 1-1 în minutul 11, când Cârstean a profitat de respingerea portarului Dică. Scorul pauzei a fost stabilit de Drăghici, acesta a marcat pentru 2-1, fază la care Lăncrănjan ar fi putut interveni.

După pauză cugirenii au trecut la conducerea jocului, iar acest lucru s-a văzut și pe tabela de marcaj. În minutul 61 Bogdan Piko a trimis un șut spectaculos, mingea a lovit de două ori bara și a intrat în poarta lui Dică.

Lovitura de grație a fost dată de Necșulescu în minutul 73, când acesta a transformat penalty-ul obținut de Bold, după ce inițial ratase lovitura, însă centralul partidei a solicitat repetarea acesteia.

În prelungiri oltenii au marcat și ei, dar golul a fost anulat pentru ofsaid, faza contestată de gazde.

CSU Craiova II: Dică–Ghincea, Dina, Ivan, Drăghici, Florea, Rodeanu, Vlădoiu, Medrea, Zgbona, Neacşu.

Rezerve: Manea, Ion, Andrei, Geaminu, D. Staicu, Căpăţână.

Antrenor: Bogdan Vrăjitoarea

Metalurgistul Cugir: Lăncrănjan–Tăban,  Radu, Letan, Huţanu, Bold, Piko, Necşulescu, Chelaru, Cîrstean, Iovu.

Rezerve: Dragotă, Iovănescu, Afrapt, Preda, Udrea, Ciobanu.

Antrenor: Călin Moldovan

sursa foto: sportuldoljean.ro